Lista aktualności Lista aktualności

Wieża Joanna wyróżniona wśród pereł

17 października br. w Zielonej Górze odbył się IV LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY. W ramach Lubuskich obchodów Światowego Dnia Turystyki z hasłem przewodnim „Turystyka dla każdego - promocja powszechnej dostępności ”spotkali się samorządowcy, przedstawiciele lubuskiej branży turystycznej, członkowie organizacji turystycznych, przewodnicy oraz ci, którym bliska jest lubuska turystyka.

W tym roku wśród paneli tematycznych znalazł się po raz pierwszy panel Lubuskie lasy. Jego celem była integracja ze środowiskiem lubuskich nadleśnictw i próba połączenia wspólnych działań na rzecz rozwoju lubuskiej turystyki. Głównym tematem panelu leśnego stała się potrzeba lepszej komunikacji organizacji turystycznych z samorządami i nadleśnictwami.

Podczas Sejmiku uczestnicy prezentowali produkty turystyczne zgłoszone do konkursu na najlepszy produkt turystyczny regionu. Prezentację na temat roli leśników zielonogórskich w rozwoju turystyki regionu lubuskiego przedstawił dr inż. Marek Maciantowicz- Główny Specjalista ds. ochrony przyrody RDLP w Zielonej Górze.

Wśród wyróżnionych laureatów konkursu „Lubuska Perła Turystyczna 2018” znalazła się „Wieża widokowa Joanna” z Nadleśnictwa Sława Śląska. Ta drewniana wieża wybudowana w ramach projektu „Budowa i modernizacja systemu ścieżek turystycznych w Nadleśnictwie Sława Śląska dla zabezpieczenia obszarów Natura 2000”zlokalizowana nad największym lubuskim akwenem - Jeziorem Sławskim - przyciąga tysiące turystów, spragnionych wypoczynku nie tylko nad wodą ale i w leśnych ostępach.

Gratulujemy wyróżnienia leśnikom ze Sławy!

Średnia (0 Głosy)