Lista aktualności Lista aktualności

Choinka dla Zielonej Góry

Prawdziwa choinka już czeka w rynku na mieszkańców Zielonej Góry.

W tym roku Boże Nardzenie na zielonogórskim rynku uświetni prawdziwa, żywa, ekologiczna i pachnąca choinka. Dwunastometrowy świerk przyjechał do miasta z okolicy Niwisk, podarowany przez Nadleśnictwo Nowa Sól.

Przygotowanie tego przedsięwzięcia zajęło kilka miesięcy leśnikom i przedstawicielom miasta. Trzeba było znaleźć i wybrać odpowiednie na ten cel drzewo, jednocześnie rosnące w miarę blisko Zielonej Góry, zorganizować ozdoby choinkowe, w tym przygotować konkurs dla najmłodszych mieszkańców, zapewnić transport oraz montaż świerka na rynku. Zaangażowanych było wiele osób, by w końcu dziś, 4 grudnia...

Fot. Ewelina Fabiańczyk

... kierowca świebodzińskiego Ośrodka Transportu Leśnego, pan Henryk Pałasz, z pomocą kolegi oraz przy eskorcie Policji, bezpiecznie dowiózł drzewo w okolice zielonogórskiego ratusza.

Fot. Ewelina Fabiańczyk

Wszystkie prace przebiegały pod nadzorem pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Urzędu Miasta Zielona Góra.

Fot. Dominika Getman

Po wyładowaniu drzewa, do pracy przystąpiła ekipa montażowa, zorganizowana przez Urząd Miasta.

Fot. Ewelina Fabiańczyk

Fot. Ewelina Fabiańczyk

Jeszcze tylko moment...

Fot. Ewelina Fabiańczyk

... i świerk stanął w samym sercu miasta, tuż przy ratuszu, na ul. Stary Rynek, by cieszyć oczy wszystkich przechodniów.

Fot. Ewelina Fabiańczyk

Choinkę trzeba jeszcze odpowiednio przystroić. Już w tę środę, 6 grudnia, o godzinie 16:00 odbędzie się event, przygotowany przez ZOK, podczas którego Dyrektor RDLP w Zielonej Górze Leszek Banach oraz Prezydent Miasta Janusz Kubicki uroczyście "przekażą" przystrojone drzewo mieszkańcom. Podczas imprezy wręczymy upominki dzieciom wyróżnionym w konkursie na ekologiczną ozdobę świąteczną (http://www.zielonagora.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/26Pk/content/konkurs-na-ozdobe-swiateczna).

Serdecznie zapraszamy!

RDLP w Zielonej Górze dziękuje Nadleśniczemu Nadleśnictwa Nowa Sól, panu Arturowi Tararujowi oraz wszystkim włączonym pracownikom, za zaangażowanie w akcję i przekazanie drzewa dla miasta, Leśniczemu Leśnictwa Jarogniewice, panu Markowi Musze za pomoc w przedsięwzięciu, kierownikowi transportu z OTL w Świebodzinie, panu Zbigniewowi Dżumadze za monitorowanie akcji przewiezienia drzewa do Zielonej Góry, a także przedstawicielom Urzędu Miasta Zielona Góra za współpracę oraz wszystkim pomocnym osobom.

Średnia (0 Głosy)