Lista aktualności Lista aktualności

Między Nami Zwierzętami

W nadchodzącą środę, 26 grudnia br. po godz. 20:00 zapraszamy wszystkich, a w szczególności miłośników pięknych tradycji i pasji, do wysłuchania leśnego reportażu z lasu.

Na antenie Radia Zachód (103 FM), w świąteczny wieczór, gośćmi prowadzącej program „Między Nami Zwierzętami” będą zielonogórscy leśnicy, którzy opowiedzą „Piękną historię lasem podszytą”.


(fot. archiwum prywatne Ireny i Jana Lesserów)

„(…) historia o miłości przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Miłości do świata, bez którego nie moglibyśmy żyć. O uczeniu się jak patrzeć i słuchać. O tym, jak rozpoznawać i być przedszkolnym autorytetem. Ale są w tych opowieściach także trudne momenty – pobyt w więzieniu, internowanie, przymusowe prace. Ale nigdy nie mieli wątpliwości, że nawet dramatyczne i zawiłe losy połączyły ich ze sobą. Oboje są leśnikami, którzy pielęgnują historie swoich rodzin i darzą ogromnym szacunkiem las. Pani Irena Lesser pracuje w Nadleśnictwie Krzystkowice, a jej mąż- Jan Lesser jest Nadleśniczym w Nadleśnictwie Lipinki. Pani Irena jest wnuczką leśniczego Piotra Markiewicza, a Pan Jan wnukiem Józefa Lessera seniora.


(fot. Ewelina Fabiańczyk, RDLP w Zielonej Górze)

Druga opowieść to historia ukryta w starych rzeczach. Często mówimy, że w przedmiotach jest dusza. Bogusław Szwichtenberg z leśnictwa Biedrzychowice - od dziecka zbierał pamiątki związane z leśnikami. Znalazł dla nich miejsce w Izbie Pamięci, którą sam zbudował. Dusza, pamięć, wspomnienia unoszą się w niej niewątpliwie.”

Autorska zapowiedź programu, realizowanego przez panią Małgorzatę Nabel-Dybaś nie tylko zaciekawia, ale i pobudza do refleksji…. zapraszamy do odsłuchania reportażu z lasu - to będzie „Piękna historia lasem podszyta”.

 

Średnia (0 Głosy)