Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Gdy choinka przestanie błyszczeć...

Z inicjatywy RDLP w Zielonej Górze zielonogórzanie będą mogli, w praktyce, dowiedzieć się co zrobić po świętach z choinką, gdy już straci świąteczny blask.

RDLP w Zielponej Górze we współpracy z Urzędem Miasta Zielona Góra, Stelmetem S.A. i Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury "Amfiteatr" zapraszają wszystkich, którzy posiadają żywe drzewko świąteczne, do udziału w akcji poświątecznej "Eko Choinka". Wydarzenie rozpocznie się 8 stycznia 2018 r. o godz. 11:00 na zielonogórskim deptaku.

Zachęcamy do recyklingu drzewek świątecznych, poprzez wrzucenie ich do specjalnie oznaczonego kontenera na choinki. W dniu akcji „Eko Choinka” kontener będzie umiejscowiony przy żywej choince na deptaku, a od 9 stycznia 2018 r. drzewka świąteczne będzie można wrzucać do kontenera, zlokalizowanego na parkingu zielonogórskiej Palmiarni.

Podczas imprezy „Eko Choinka” zaplanowano pokaz specjalny Arkadiusza Drozdka, Mistrza Polski Drwali. Zielonogórski sportowiec zaprezentuje jedną z konkurencji sportowych pn.”leżąca kłoda”. Jest to jedna z dyscyplin Mistrzostw Świata, w których Arkadiusz Drozdek uczestniczył w Lillehammer, zdobywając drużynowo v-ce Mistrzostwo Świata STIHL TIMBERSPORTS 2017.

Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy zielonogórskie placówki edukacyjne, dla których przygotowaliśmy lekcję plenerową na temat drzewa jako super surowca. Dzieci i młodzież szkolna mają na uwadze, że żywa choinka, oprócz klimatycznego zapachu, jest drzewkiem ekologicznym. Nie zawsze jednak wiedzą jak ją można wykorzystać po świętach.

Dlaczego żywa, a nie sztuczna oraz co może powstać z drzewa? - to główne zagadnienia, które zostaną zaprezentowane uczestnikom wydarzenia.

 

 

Akcja Recyklingowa

8 stycznia 2018 r. godz. 1100- Zielona Góra (deptak przy ratuszu)

Rozpoczęcie akcji + event „Eko Choinka”

9- 31 stycznia 2018 r. – Zielona Góra- parking przy Palmiarni (kontener recyklingowy na choinki)

 

Zachęcamy do udziału!

Organizatorzy

 

(żródło filmu https://tvzg.pl/wyrzucaj-choinki-smietnika/)