Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Las dobre sąsiedztwo

Zapraszamy na pierwszą w tym roku audycję „Między Nami Zwierzętami" z leśnikami.

Do lasu często wybieramy się gdy chcemy mieć kontakt z przyrodą. Odwiedzamy urokliwe miejsca do rekreacji i wypoczynku. Na leśnych duktach słuchamy szumu drzew, śpiewu ptaków czy głosów żab odzywających się z pobliskiego stawu. Jesienną porą chętnie wybieramy się w poszukiwaniu grzybów. Las o każdej porze roku jest przepiękny - nie trzeba tego udowadniać, choć często warto to podkreślać.

Co tak naprawdę 'las' dla nas znaczy?

Audycja zakończona zostanie konkursem dla uważnych słuchaczy. Dla zwycięzcy leśnicy przygotowali torbę pełną drobnych niespodzianek!

Dla leśników las to przede wszystkim miejsce pracy. Z samego rana stawiają się w swoim „zielonym biurze" aby rozpocząć kolejny dzień pracy. Czasami jednak przyroda (niczym bardzo wymagający szef) bywa nieprzewidywalna i potrafi zaskoczyć zadaniami z krótkim terminem realizacji. Czy warto być leśnikiem? Z jakimi zadaniami trzeba się zmierzyć?

O niecodziennych akcjach ratunkowych i pomocy udzielanej dzikim zwierzętom opowiedzą nam czterej leśnicy: Paweł Mrowiński – szef Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich o bąku, który chciał przenocować w komórce na drewno u sąsiada, Beata Kątna z Nadleśnictwa Nowa Sól o waderze zaplątanej we wnyki, oraz strażnik leśny Lech Surman wraz z leśniczym Cezarym Żmijewskim o samicy bielika, która nie potrafiła wzbić się do lotu.

Zapraszamy do udziału!!!