Leśnicy na XVII. Przystanku Woodstock!

Województwo lubuskie ma ponad 50% lasów i tylko milion mieszkańców. Na Przystanek Woodstock przyjechało ponad 650 tys. uczestników. Na 17. Przystanku Woodstock nie zabrakło też leśnego akcentu. Państwo Ilona i Paweł Mrowińscy z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich (LKP Bory Lubuskie, Nadleśnictwo Lubsko) wspólnie z Tomaszem Bielem z Wydziału Turystyki Regionalnej Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego przygotowali stoisko i konkursy związane z Międzynarodowym Rokiem Lasu.

 

Województwo lubuskie ma ponad 50% lasów i tylko milion mieszkańców. Na Przystanek Woodstock przyjechało ponad 650 tys. uczestników. Przystanek Woodstock to nie tylko muzyka. Przez kilka dni na woodstockowym polu odbywały się warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi. Gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych byli m.in. Marek Belka, Andrzej Grabowski, Jan Nowicki, czy Jan Ołdakowski, szef Muzeum Powstania Warszawskiego. Natomiast muzyczną gwiazdą festiwalu był zespół The Prodigy, który zgromadził 650-tysięczną widownię.
 
Na 17. Przystanku Woodstock nie zabrakło też leśnego akcentu. Państwo Ilona i Paweł Mrowińscy z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich (LKP Bory Lubuskie, Nadleśnictwo Lubsko) wspólnie z Tomaszem Bielem z  Wydziału Turystyki Regionalnej Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego przygotowali stoisko i konkursy związane z Międzynarodowym Rokiem Lasu.
 
Konkurs odgadywania głosów zwierząt leśnych był nie lada wyzwaniem dla Woodstockowiczów. Bezbłędnie rozpoznawano puchacza, nikt nie rozpoznał lisa.
 
Uczestnicy, zgłaszali się do konkursu na długo przed jego rozpoczęciem.
Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była nawet dogrywka, w której uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania z zakresu wiedzy leśnej.
 
 
       
 
 
  
 
 
Fot. T.Biel
Tekst A.Niemiec