Archiwum aktualności Archiwum aktualności

PTAKOLICZENIE W NADLEŚNICTWIE LUBSKO

NADLEŚNICTWO LUBSKO ZAPRASZA NA ZIMOWE LICZENIE PTAKÓW

Akcja wzorowana na brytyjskim "Big Garden Birdwatch" rozpocznie się 31 stycznia o godz. 13.00. Zbiórka na placu przed wejściem na teren Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich.

Zamysłem zimowego ptakoliczenia jest zestawienie najliczniej spotykanych o tej porze w parkach i ogrodach ptaków. I nie ma tu żadnych ograniczeń! Wystarczą chęci do przeżycia ciekawej przygody i poszerzenia wiedzy przyrodniczo-leśnej. Wszyscy zainteresowani chcący uczestniczyć w liczeniu mogą przystąpić tego dnia do akcji i razem z leśnikami stworzyć zimowe zestawienie ptaków. Jest to świetna okazja do uczestnictwa w bezpłatnej wycieczce ornitologicznej z przewodnikiem. Leśnicy z Ośrodka pomogą w rozróżnianiu gatunków jakie zaobserwujemy i zwrócą uwagę na ciekawe zjawiska zachodzące w ptasim świecie!

Dzięki temu, że liczenie można prowadzić również indywidualnie lub w gronie znajomych, każdy z nas może mieć swój wkład w akcję. Możemy notować, ilu przedstawicieli, którego gatunku odwiedza nasz karmik, ogród czy skwer przed blokiem.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i bycia ambasadorem ptasiej sprawy!

Więcej informacji na stronie Nadleśnictwa Lubsko oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.