Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Pożegnanie Janusza Witowicza

W dniu 12 grudnia 2013 r. na cmentarzu w Zielonej Górze pożegnaliśmy Janusza Witowicza pracownika zielonogórskich Lasów Państwowych, głównego księgowego RDLP w Zielonej Górze - leśnika całym sercem oddanemu swojej pracy, która była też jego osobistą pasją.

Urodził się 8 maja 1967 r w Olsztynie.
W roku 1994 kończy studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu i rozpoczyna pracę jako stażysta w Nadleśnictwie Krzystkowice. Tam też po ukończeniu właściwych kursów i studiów podyplomowych w roku 1999 obejmuje stanowisko głównego księgowego.
W 2010 r. zostaje powołany na stanowisko głównego księgowego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.
W trakcie pracy aktywnie angażował się w działalność Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Wyróżniony odznaką „Zasłużony dla leśnictwa zielonogórskiego.
Cieszył się niekwestionowanym autorytetem zawodowym w środowisku leśnym. Ceniony przez środowisko za niezwykłą pracowitość, rzetelność i uczciwość, a przez współpracowników i podwładnych lubiany za otwartość i życzliwość.
Pożegnanie jest zawsze bolesne, a cóż dopiero jeśli jest to pożegnanie ostateczne.
Jeśli musimy na zawsze pożegnać człowieka, który przez lata był naszym przyjacielem, to takie pożegnanie jest szczególnie trudne.
W naszej pamięci pozostanie na zawsze obraz Janusza uśmiechniętego i tryskającego energią i entuzjazmem, bo taki właśnie był na co dzień.

 

Niech św. Hubert przyjmie Go do swojego orszaku.
Cześć Jego Pamięci.