Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Program "Miejsca postoju"

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie bezpiecznego udostępniania lasów, na terenie RDLP w Zielonej Górze realizujemy pilotażowy program wyposażania terenów leśnych w tzw. miejsca postoju

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie bezpiecznego udostępniania lasów, na terenie RDLP w Zielonej Górze realizujemy pilotażowy program wyposażania terenów leśnych w tzw. miejsca postoju. Miejsca te nadleśnictwa typują w pobliżu dróg - z myślą przede wszystkim o zmotoryzowanych gościach, chcących spędzić w lesie trochę czasu w poszukiwaniu grzybów, zbieraniu owoców runa leśnego itp. Będzie tu można w cywilizowanych warunkach odpocząć, zjeść posiłek. Każde takie miejsce pomieści od kilku do kilkunastu samochodów. Przewidujemy, że jeszcze przed tegorocznym okresem grzybobrania powstanie ich około 50.

Zaprojektowana przez nasz Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie, funkcjonalna infrastruktura i wyposażenie, ma kilka zalet. Jest tania, ekologiczna, przyjazna dla środowiska, dobrze się komponuje z leśnym otoczeniem, a jej produkcja w Zakładzie Drzewnym w Klenicy (własność OTL w Świebodzinie) generuje dodatkowe miejsca pracy. Należy przy tej okazji powiedzieć, że oferowany przez zakład szeroki asortyment urządzeń nadaje się na wyposażenie: parkingów, parków, skwerów, ogrodów. Powinien więc, zainteresować także nabywców spoza jednostek LP, w tym również indywidualnych.

Oferta handlowa OTL Świebodzin

Bardzo liczymy zatem na życzliwe przyjęcie naszej propozycji . Mamy także nadzieję, iż potencjalni użytkownicy miejsc postoju będą z nich korzystać w sposób właściwy (brak aktów wandalizmu czy kradzieży).
Pozwoli to na kontynuowanie programu i stopniowe zwiększanie liczby miejsc postoju.

Program wpisuje się w realizowaną w tym roku kampanię Lasy Państwowe – Zapraszamy.

Janusz Zawada

fot. Janusz Zawada, Henryk Grala