Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Szkolenia z pielęgnacji upraw i młodników

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze, wspólnie z Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych z Poznania, rozpoczęła realizację cyklu szkoleń z zakresu pielęgnacji upraw i młodników, dedykowanych pracownikom zakładów usług leśnych i leśniczym.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze, wspólnie z Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych z Poznania, rozpoczęła realizację cyklu szkoleń z zakresu pielęgnacji upraw i młodników, dedykowanych pracownikom zakładów usług leśnych i leśniczym.

Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy na temat zasad wykonywania zabiegów odchwaszczania, czyszczeń wczesnych i czyszczeń późnych. Szkolenie prowadzone jest w formie wykładu dr. Jacka Zientarskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

oraz z części terenowej, umożliwiającej przeniesienie nabytych informacji do praktyki leśnej.

 

Cykl spotkań został zapoczątkowany w Nadleśnictwie Zielona Góra , w dniu 17.05.br., gdzie spotkali się leśniczowie z trzech sąsiadujących ze sobą nadleśnictw: Przytoku, Zielonej Góry i Sulechowa.

Pozostałe 6 szkoleń odbędzie się w miesiącu czerwcu i lipcu i zostanie zakończone spotkaniem  leśników i pracowników zakładów usług leśnych z terenu Nadleśnictwa Krosno, Bytnica i Brzózka.

 

Relacja i zdjęcia :

mgr inż. Marta Wiler
Naczelnik Wydziału Zagospodarowania Lasu