Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Uczniowie z Gronowa poznali kraśnika sześcioplamka

Już po raz 12-ty leśnicy z Nadleśnictwa Brzózka wraz ze Szkołą Podstawową w Gronowie - tradycyjnie 21 marca - zorganizowali wiosenny festyn dla uczniów z okolicznych szkół.

Już po raz 12-ty leśnicy z Nadleśnictwa Brzózka wraz ze Szkołą Podstawową w Gronowie - tradycyjnie 21 marca - zorganizowali wiosenny festyn dla uczniów z okolicznych szkół. Tegoroczna aura sprawiła, że zaplanowane gry, konkursy trzeba było przenieść w szkolne mury, a od kilku lat organizowany bieg terenowy im. Janusza Zyzaka odłożyć na bardziej sprzyjający termin. Wspomniany Janusz Zyzak, leśnik z Nadleśnictwa Brzózka - zmarły nagle w 2002 r. - wraz z Katarzyną Ważelinską ze szkoły w Gronowie byli inicjatorami tego festynu.
Ta edukacyjno - rekreacyjna impreza ewoluowała pod względem tematycznym. Jej początek związany był z prowadzonymi przez leśników naszej dyrekcji od 1998 r. działaniami w ramach kampanii przeciw wypalaniu traw pn. „Wiosna bez płomieni". Potem doszła pilotowana przez Państwową Straż Pożarną kampania pt. „Ratujmy skowronki". W ostatnich latach pojawiło się wiele inicjatyw o różnym charakterze, jak np. Międzynarodowy Rok Lasów czy też tegoroczny Międzynarodowy Dzień Lasów. Są to wspaniałe okazje, aby ukazywać najmłodszemu pokoleniu coraz to nowe i ważne aspekty istnienia lasów.

Janusz Zawada

Dyrektor szkoły, Janusz Świąder dokonuje otwarcia festynu

 

Katarzyna Żukowska na stanowisku konkursowym. Dzieci jeszcze nie wiedzą,że trafiając do najmniejszego otworu budki lęgowej wygrywają oprócz budki, cenniejsze nagrody

 

Aby ułożyć hasło (kraśnik sześcioplamek) należało odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Z literą „M", współorganizator festynu od pierwszej edycji - Cezary Żmijewski. Prowadzący tę konkurencję, leśniczy Jerzy Szlachetka

 

Katarzyna Ważelinska przedstawia byłych uczestników festynu a dzisiaj uczniów Technikum Leśnego w Starościnie: Martę Marecik i Mirosława Żebrowskiego.