Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Wizyta hodowców ze Szczecinka

Zielonogórscy leśnicy gościli na swoim terenie grupę specjalistów ds. hodowli lasu z RDLP w Szczecinku. 35 osób uczestniczyło w pięciodniowym wyjeździe szkoleniowym, na terenie trzech regionalnych dyrekcji w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu oraz na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

W dniach 17-18.05.2011 roku odwiedziła nas grupa specjalistów ds. hodowli lasu zatrudnionych w nadleśnictwach podległych RDLP w Szczecinku pod wodzą Naczelnika Hodowli Lasu Pana Tadeusza Partyki. 35 osób uczestniczyło w pięciodniowym wyjeździe szkoleniowym, na terenie trzech regionalnych dyrekcji w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu oraz na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

 

Fot. 1 We wtorek (17.05) uczestnicy wyjazdu mieli okazję odwiedzić Zieloną Górę, zwiedzić Palmiarnię i podziwiać z Winnego Wzgórza panoramę miasta.

 

Fot. 2. W godzinach wieczornych, kontynuując tematykę winiarską zapoznano się z tradycjami i teraźniejszością tej szlachetnej dziedziny gospodarki na przykładzie "Winnicy na Leśnej Polanie" w Proczkach.

 Fot 3. Sadzonki winorośli w namiotach były wnikliwie "lustrowane" przez fachowców.

Fot. 4.Następnego dnia, Nadleśnictwo Krzystkowice zaprezentowało obiekty zlokalizowane na terenie Gospodarstwa Selekcyjno-Nasiennego w Bieniowie, Plantację Nasienną dębu bezszypułkowego, lipy drobnolistnej i sześcioletnią uprawę pochodną robinii akacjowej.

Z Krzystkowic przejechaliśmy do Parku Mużakowskiego

 Fot.5 Park Mużakowski jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Fot.6. Park Mużakowski leży po obu stronach granicy w Polsce i w Niemczach. Pałac zwiedzaliśmy w Saksonii.

 

Wykorzystując kulminację kwitnienia rododendronów grupa udała się także do Parku Rododendronów w Kromlau.

Fot. 7 . Imponujący bazaltowy most łukowy nad jeziorem Rakotzsee w Kromlau (Niemcy).

 

Relacja i zdjęcia:

mgr inż. Marta Wiler
Naczelnik Wydziału Zagospodarowania Lasu RDLP w Zielonej Górze