Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Zaproszenie do udziału w 13. Edycji Konkursu Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii"

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w 13. Edycji Konkursu Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii".

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w 13. Edycji Konkursu Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii".
Konkurs organizowany jest od 1996 roku, a jego głównym celem jest nagradzanie i promowania jednostek, które przyjęły za podstawę swej działalności zasadę zrównoważonego rozwoju. Zadaniem Konkursu jest także upowszechnianie pozytywnych wzorców i metod osiągania sukcesów gospodarczych przy jednoczesnych działaniach na rzecz ochrony środowiska.
Rywalizacja w Konkursie odbywa się w czterech kategoriach: przedsiębiorstwo, produkt, jednostka samorządu terytorialnego oraz stowarzyszenia i fundacje W latach 1996 -2009 prestiżowy tytuł „Lidera Polskiej Ekologii" został przyznany 118 przedsiębiorcom i samorządom konsekwentnie dążącym do osiągnięcia wysokich standardów ochrony środowiska i trwale zaangażowanych w ambitne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wśród nagrodzonych w 2009 roku znaleźli się również reprezentanci nadleśnictw RDLP w Zielonej Górze , jako jedyni przedstawiciele województwa lubuskiego: Nadleśnictwo Świebodzin - nagrodzone za produkt „Zające i kuropatwy do zasiedleń w łowiska otwarte" oraz Nadleśnictwo Bytnica - wyróżnione za „Wzbogacenie bioróżnorodności w lasach Nadleśnictwa Bytnica przez zastosowanie Metody Sobańskiego". W roku 2001 RDLP w Zielonej Górze zdobyło wyróżnienie za „Zastosowanie w pracach leśnych technologii przyjaznych środowisku poprzez zastąpienie olejów mineralnych olejami biodegradowalnymi oraz zastąpienie technologii spalania pozostałości pozrębowych przez rozdrabnianie".

Więcej informacji na temat Konkursu Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii" znajduje się na stronie internetowej www.liderpolskiejekologii.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 31 października 2010 r.
Zachęcam nadleśnictwa, przedsiębiorstwa, przedstawicieli samorządów oraz stowarzyszenia i organizacje do udziału w Konkursie „Lider Polskiej Ekologii" - najbardziej prestiżowym konkursie ekologicznym w naszym kraju.


Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Zielonej Górze
Leszek Banach

 

Nagrodzeni zielonogórscy leśnicy podczas gali „Lider Polskiej Ekologii