Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Znamy zawodników leśnego weekendu w konkursie „Naturalna Sława – Wyprawa w nieznane”!

Znamy już nazwiska 10 zwycięzców konkursu Nadleśnictwa Sława Śląska oraz Radia Zachód. Wszystkie zakwalifikowane osoby zaprezentowały najwyższy poziom wiedzy leśnej w rozgrywkach radiowych. Teraz przyszedł czas na finał w terenie!

Gratulujemy zwycięzcom pierwszego etapu konkursu:

1   Bernardyna Osińska

2   Jan Mleczko

3   Jerzy Bieliński

4   Arkadiusz Kirchner

5   Tadeusz Kocoń

6   Andrzej Towarnicki

7   Ryszard Wiszniewski

8   Barbara Czerkawska

9   Zbigniew Czerkawski

10 Daniel Szymański

Przypomnijmy, że dla 10 laureatów konkursu przygotowaliśmy finał pełen atrakcji:

·        Dzień na rowerze (rajd po Puszczy Tarnowskiej połączony z wykonywaniem zadań konkursowych o tematyce leśnej)

·        Dzień na wodzie (wykonywanie zadań konkursowych o tematyce związanych z ochroną przyrody i ratownictwem wodnym)

·        Dzień na koniach (nauka jazdy konnej z instruktorami, wykonanie zadań konkursowych)

Dodatkowo:

- wycieczka do Wyłuszczarni Nasion w Siedlisku

Wymagający przeciwnik i leśne Kilimandżaro

Najcięższe wyzwania konkursowe przed finalistami, ale trzeba wiedzieć, że takie wyzwania wciągają! Zawodnicy zostaną podzieleni na 2 grupy, które będą miały do wykonania te same zadania. Trudności jakie napotkają, najlepiej rozwiążą drużynowo – czyli działając w grupie. Ponadto poza zręcznością liczy się czas! Trzeba będzie więc trzymać się razem i wzajemnie wspierać przy ewentualnie pojawiających się trudnościach podczas terenowych wypraw.  

Dzień na rowerze i leśni tropiciele

Przygodowy rajd rowerowy na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola i zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem. Niezapomniana przygoda w gronie nowo poznanych osób, na których trzeba będzie polegać. Ponieważ drużyna zaliczy zadanie tylko wówczas, gdy w pełnym składzie dotrze do mety!

Drużyna

Uczestnicy biorący udział w rajdzie, startują w drużynach 5  osobowych: na trasie rowerowej po Puszczy Tarnowskiej,  podczas wykonywania zadań konkursowych o tematyce związanej z ochroną przyrody i ratownictwem wodnym oraz doskonaląc umiejętności jazdy konnej. Każda drużyna wykonuje zadania w podanym limicie czasowym.  Start w grupie zapewnia świetną integrację uczestników. Współdziałanie i wzajemne wsparcie członków drużyny, pozwala na sprawniejszą nawigację oraz wykonywanie zadań, a także na przezwyciężanie trudności na trasie.

Cel

Nagrodami w finale głównym konkursu będzie zaproszenie zwycięskiej drużyny wraz z osobami towarzyszącymi na weekend „Leśne szaleństwa" organizowany przez ośrodek „Haleszka" w Lubiatowie w dniach 1 i 2 października 2016 r.

Życzymy powodzenia!