Asset Publisher Asset Publisher

III NOWOGRODZKI RAJD INTEGRACYJNY "SPRAWNI INACZEJ"

W dniu 24 czerwca od odbyła się kolejna edycja rajdu integracyjnego dla osób niepełnosprawnych.

Wzorem lat ubiegłych Honorowy Patronat nad Rajdem objął Dyrektor RDLP w Zielonej Górze – Leszek Banach. Organizacja tej skali przedsięwzięcia wymagała od organizatorów dużego nakładu pracy. Nadleśnictwa RDLP mocno zaangażowały się w to przedsięwzięcie. Realizowanie tego typu działań motywuje oraz przekonuje, że warto zająć się aktywnością fizyczną oraz, że ruch jest bardzo potrzebny w życiu codziennym każdego z nas.  

Pracownicy Nadleśnictwa Krzystkowice wyznaczyli i przygotowali 11 kilometrową trasę, na której uczestnicy Rajdu mieli okazję podziwiać malownicze, leśne zakątki oraz piękno otaczającej nas przyrody. Na trasie zorganizowane zostały również punkty postojowe, w których można było odpocząć i napić się wody. Impreza miała charakter otwarty. Udział wzięły rodziny z dziećmi jak i pojedynczy uczestnicy. Ideą rajdu był sam udział i przejazd wyznaczoną trasą bez elementów rywalizacji i wyłonienia zwycięzców. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, czapkę i kubek, a największym sukcesem było zjednoczenie się osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem.

Organizatorzy ufundowali i przekazali dla jednego z uczestników rajdu nowy wózek inwalidzki, który zastąpił stary mocno już wysłużony. 

Fot.: Marek Bugała

Fot.: Marek Bugała

Na placu przy Domu Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim rozstawiono stoisko promocyjne Nadleśnictwa Krzystkowice, na którym zorganizowano gry i zabawy dla dzieci. Jako nagrody można było otrzymać gadżety promocyjno-edukacyjne o tematyce przyrodniczo-leśnej. Na stoisku nadleśnictwa znalazła się również wystawa, na której  Leśniczy Bogusław Szwichtenberg zaprezentował część zebranych pamiątek i narzędzi związanych z działalnością Lasów Państwowych od 1945 roku.

Po zakończeniu rajdu organizatorzy przygotowali liczne atrakcje takie jak występy lokalnych artystów, koncert sygnalistów myśliwskich oraz poczęstunek mięsem z pieczonego dzika.

Durchschnitt (0 Stimmen)