Asset Publisher Asset Publisher

„Sosna gubińska” zaprasza!

Nadleśnictwo Gubin urządziło w miejscowości Dzikowo ścieżkę przyrodniczo-leśną o nazwie „Dzikowo”. Prowadzi ona przez najciekawsze krajobrazowo tereny Nadleśnictwa , drogami leśnymi przez 22 punkty tematyczne, zaopatrzone w tablice opisowe oraz liczne leśne eksponaty.

Przebycie całej liczącej 4,5 km trasy zajmuje około 3,5 godziny marszu.
Ostatnio ścieżka wzbogaciła się o nową atrakcję. Jest nią drewniany budynek edukacji przyrodniczo-leśnej „Sosna gubińska", w którym odbywać się mogą tematyczne zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Na 70-cio calowym ekranie można pisać, rysować i grać.
Na zakończenie uroczystości Dyrektor RDLP w Zielonej Górze Leszek Banach i zaproszeni goście złożyli pamiątkowe podpisy na tablicy interaktywnej.
Otwarcie budynku edukacji ekologicznej „Sosna gubińska" było okazją do zaprezentowania bogatej oferty edukacyjnej Nadleśnictwa Gubin oraz do promocji działań leśników w lokalnym środowisku. Inwestycja byłą dofinansowana w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

 

Więcej na kanale:

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/aktualnosci/spoleczne/w-dzikowie-kolo-gubina-powstal-budynek-edukacji-ekologicznej-o-nazwie-sosna-gubinska-przypomina-gigantyczny-tablet/13308287/w-dzikowie-kolo-gubina-powstal-budynek-edukacji-ekologicznej-o-nazwie-sosna-gubinska-przypomina-gigantyczny-tablet/13308293

 

tekst: Anna Niemiec
fot. Krzysztof Żemło