Asset Publisher Asset Publisher

Narada nie musi być nudna

Nadleśnictwo Krzystkowice w Nowogrodzie Bobrzańskim, to jedno z trzech największych powierzchniowo nadleśnictw w Polsce. Gospodarowanie na powierzchni ponad 32 tyś. ha nie jest łatwe.

W tak dużej jednostce ważna jest też komunikacja pomiędzy terenem a biurem. W Nadleśnictwie Krzystkowice narady gospodarcze organizowane są co miesiąc. Uczestniczą w niej leśniczowie, podleśniczowie i pracownicy biura nadleśnictwa. Niektóre z narad organizowane są też w terenie. Tak też było 14 czerwca. Program narady obejmował między innymi wizytę na plantacji nasiennej modrzewia europejskiego w Leśnictwie Kotowice. Uczestnicy narady odwiedzili gospodarstwo selekcyjno- nasienne w Leśnictwie Bieniów. W leśnictwie Guzów Leśniczy zaprezentował zakładane w tym roku uprawy. Część kameralna narady zorganizowana była na Szkółce Leśnej w Tucholi.

Zwieńczeniem narady terenowej było zwiedzanie grodziska w Wicinie, jednego z licznych w tym nadleśnictwie stanowisk archeologicznych. O ciekawej historii tej osady obronnej, pochodzącej z kręgu kultury łużyckiej, opowiedziała zaproszona na naradę archeolog Marlena Magda-Nawrocka.

Nadleśniczy Andrzej Staniszewski zaprosił na naradę gości z kamerą, dzięki którym możemy przekonać się, że narady leśników nie muszą być nudne.

RDLP w Zielonej Górze udostępnia swój kanał You Tube pt. „Piękne Lasy Zielonogórskie", na którym można oglądać 81 "leśnych" filmów. Zapraszamy!  

tekst.Anna Niemiec

fot.Łukasz Sikorski