Podsumowanie mistrzostw brydżowych

Dodał: Piotr Gryglicki Dodano: Wt, 11 mar 2014 10:10

08 marca 2014 r. w ramach imprezy edukacyjno-promocyjno-sportowej ,,Spotkanie z zającem pik”, odbyły się w Łagowie X Jubileuszowe Mistrzostwa Leśników Zielonogórskich w Brydżu Sportowym.

Zwycięska drużyna biura RDLP w Zielonej Górze

Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Świebodzin i biuro RDLP w Zielonej Górze, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Dyrektor RDLP w Zielonej Górze.

W mistrzostwach brydżowych wzięło udział  24 brydżystów  z  9 nadleśnictw.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło biuro RDLP w Zielonej Górze (Jacek Śliwiński, Dariusz Kiewlicz, Dariusz Miernik i Grzegorz Socha), przed Nadleśnictwem Zielona Góra (Zbigniew Nahorski, Henryk Kuleszyński, Janusz Bazarnik  i Piotr Filipiak) i Nadleśnictwem Wymiarki (Edward Koszałka, Krzysztof Klisowski, Eugeniusz Ciszelski i Ryszard Wasyłyk).

W turnieju par najlepsi okazali się Dariusz Kiewlicz i Jacek Śliwiński (para RDLP) przed Wiesławem Daszkiewiczem (Nadl. Sława Śląska) i Janem Cisowskim (Nadl. Nowa Sól). Trzecie miejsce w turnieju par zajął duet Zbigniew Nahorski-Henryk Kuleszyński (obaj Nadl. Zielona Góra).

W turnieju indywidualnym triumfował Eugeniusz Ciszelski przed Jackiem Śliwińskim i Dariuszem Kiewliczem.

Najlepszym brydżystą kongresu, po podliczeniu punktów za dwie konkurencje, okazał się Jacek Śliwiński. Pierwszym wicemistrzem został Dariusz Kiewlicz, a drugim Wiesław Daszkiewicz ex-aequo z Henrykiem Kuleszyńskim.

Dyplomem uhonorowano również najlepszego debiutanta zawodów, którym został Dariusz Miernik (7. miejsce).

Fotorelacja z mistrzostw znajduje się na stronie Lubuskiego Związku Brydża Sportowego, który był patronem medialnym oraz  zapewnił sędziego zawodów w osobie pana Grzegorza Pogodzińskiego. Link do strony: http://brydzlubuski.pl/i/080314/index.html

W związku z jubileuszem dziesięciu rozegranych mistrzostw, dokonano podsumowania wyników indywidualnych zawodników za lata 2005-2014.

Szczegółowe wyniki w załączonych plikach PDF.