Asset Publisher Asset Publisher

Leśne zakątki w mieście

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze z okazji jubileuszu 70-lecia funkcjonowania serdecznie zaprasza do centrum miasta na leśną wystawę!

Fotografując, staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył - Robert Bresson. Leśnicy - chcąc przybliżyć okolicznym mieszkańcom cele gospodarki leśnej, - zaprezentują wystawę poświęconą jubileuszowi 70-lecia funkcjonowania Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Celem wystawy jest zainteresowanie pięknem i bogactwem środowiska naturalnego zielonogórskich lasów, a także przekazanie informacji o pełnionych przez las funkcjach, np. turystycznych, czy rekreacyjnych. Dodatkowym walorem wystawy jest  kształtowanie świadomości ekologicznej poprzez przedstawienie atrakcji przyrodniczych i kulturowych oraz szeroko pojęta promocja LP.

Fotografie prezentowane na wystawie ukażą odwiedzającym, jak rozwijała się gospodarka leśna na Ziemiach Zachodnich na przestrzeni 70 lat. Obejrzymy zdjęcia leśników, którzy rozpoczęli swoją działalność w trudnym okresie powojennym. Zobaczymy zdjęcia maszyn, których używali w codziennej pracy. Dowiemy się też kilku ciekawych rzeczy o naszych lasach, między innymi: gdzie zobaczyć „wodny zamek", gdzie nazbierać kasztany jadalne a gdzie zobaczyć jelonka rogacza, jak wygląda „krocząca sosna" i że do „Afryki" to całkiem niedaleko. Dla amatorów leśnych nalewek przygotowaliśmy sprawdzony przepis na „Sosnówkę".  

Wystawa będzie dostępna od 1 lipca do 14 sierpnia 2015 r.

Do zobaczenia !