Asset Publisher Asset Publisher

Wzruszająca uroczystość

Jest w nas – leśnikach – taka wartość, która sprawia, że w trudnych chwilach zwątpienia, utrudzenia jesteśmy wdzięczni losowi za to, że wykonujemy ten piękny zawód. Ową cechą jest PAMIĘĆ o kolegach, którzy odeszli (wrócili) do „domu ojca”, jak pięknie mówiono po śmierci naszego Karola Wojtyły. My – leśnicy – realizujemy bowiem chyba sens słów Wisławy Szymborskiej: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” – to daje optymistyczną nadzieję, że zostanie po nas ślad.

Jest w nas – leśnikach – taka wartość, która sprawia, że w trudnych chwilach zwątpienia, utrudzenia jesteśmy wdzięczni losowi za to, że wykonujemy ten piękny zawód. Ową cechą jest PAMIĘĆ o kolegach, którzy odeszli (wrócili) do „domu ojca", jak pięknie mówiono po śmierci naszego Karola Wojtyły. My – leśnicy – realizujemy bowiem chyba sens słów Wisławy Szymborskiej: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci" – to daje optymistyczną nadzieję, że zostanie po nas ślad.
20 października 2010 r. – w rocznicę urodzin Jerzego Stasiaka – w lasach Nadleśnictwa Torzym odsłonięto granitową ławeczkę – ku jego pamięci. Przebieg uroczystości, a może też i jej szczególny klimat najlepiej chyba odda poniższa relacja fotograficzna oraz dołączone materiały.
Wszystkich tych, którzy chcieliby w nadchodzących dniach pierwszolistopadowej zadumy zachwycić się również pięknem otaczającej przyrody, zapraszam na 3,5 kilometrowy spacer do ławeczki Jurka. To piękne miejsce – na skraju użytku ekologicznego „Dzikowisko" w wyznaczonym już obszarze sieci Natura 2000 – zlokalizowane jest 3,5 kilometra od Torzymia, pomiędzy jeziorami Wilcze i Jeziorko. Dotrzemy do niego pieszo, pięknie wyremontowanym duktem leśnym. W razie problemów z odnalezieniem tego uroczyska, każdy pracownik Nadleśnictwa Torzym służy pomocą.

Janusz Zawada rzecznik RDLP w Zielonej Górze

 

List Dyrektora Generalnego LP dr inż. Mariana Pigana

List siostry Jerzego Stasiaka

 Nota biograficzna

 

 

Miejsce uroczystości

 

Pierwszy z prawej pomysłodawca upamiętnienia postaci Jurka - Jerzy Zieliński (inspektor LP)

 

Notę biograficzna Jurka przedstawia Michał Taszarek (N-ctwo Torzym), parasol trzyma animator logistyczny całości uroczystości Andrzej Radecki (ORW w Bedoniou) 

 

List dyrektora generalnego LP Mariana Pigana odczytuje Janusz Frankowski (RDLP w Zielonej Górze)

 

Mama i żona Jurka - Magda 

 

Podpisywanie aktu erekcyjnego

 

Podpis składa Magda - żona Jurka

 

Jacek Makowski (ORW w Bedoniu) dokręca tubę z aktem erekcyjnym

 

W chwilę po wmurowaniu aktu erekcyjnego, z prawej gospodarz uroczystości Michał Poklewski-Koziełł, z lewej uroczystość dokumentuje dla leśników w całym kraju Władysław Kusiak (Przegląd Leśniczy) 

 

Celebrę poświęcenia odprawia kapelan leśników zielonogórskich- ksiądz Mirosław Donabidowicz, opiekę nad uroczystością sprawuje Zbigniew Dymek (RDLP w Zielonej Górze)  

 

Najbliższa rodzina Jurka

 

Bliscy Jurka po złożeniu kwiatów

 

Córka Jurka - Agnieszka w swym poruszającym do głębi serca podziękowaniu prosiła o ŻYCZLIWĄ PAMIĘĆ O DOBRYM CZŁOWIEKU JAKIM BYŁ JEJ TATA   

 

Rodzina i przyjaciele (fundatorzy ławeczki)

 

Pamięć o najblizszych to szacunek dla naszej przeszłości

 

Jerzy STASIAK - przyzwoity człowiek, godne życie