XI Szachowe Mistrzostwa Leśników Zielonogórskich

9 lutego w Nadleśnictwie Bytnica odbyły się jedenaste Mistrzostwa Leśników Zielonogórskich o Szachownicę Dyrektora RDLP w Zielonej Górze. Zwyciężył Leszek Molek z Nadleśnictwa Sława Śląska, które wygrało rywalizację drużynową.

Tegoroczne, jedenaste już zmagania zielonogórskich leśników - szachistów odbyły się 9 lutego w siedzibie Nadleśnictwa Bytnica. Klasą dla siebie był Leszek Molek, który wygrał wszystkie rundy i zwyciężył w zawodach z dużą przewagą- 2.5 punktu-nad następnym zawodnikiem. Pozostałymi medalistami zostali panowie: Paweł Nowak z Nadleśnictwa Babimost (II miejsce) i Ryszard Olbrot z Nadleśnictwa Żagań (III miejsce).

Drużynowo zwyciężyło Nadleśnictwo Sława Śląska, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Nadleśnictwa Nowa Sól. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom Nadleśnictwa  Żagań. W turnieju wzieło udział 22 uczestników. Tegoroczny turniej był dobrym treningiem przed XXI Szachowymi Mistrzostwami Polski Leśników, które organizowane są w dniach 27 lutego - 2 marca w Ośrodku Wypoczynkowym "Leśnik" w Łagowie.

Wydarzeniazwiązane z turniejem będą na bieżąco umieszczane na stronie Nadleśnictwa Bytnica: