Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

POZNAJEMY PTAKI POLSKI...

Myślą przewodnią projektu jest aktywne zaangażowanie młodzieży w prowadzenie obserwacji ornitologicznych w okolicy zamieszkania i/lub miejsca pobierania nauki.

RDLP w Zielonej Górze wspiera projekt edukacji ekologicznej pn. "POZNAJEMY PTAKI POLSKI I ZASADY BIORÓŻNORODNOŚCI, SZANUJEMY DZIEŁO STWORZENIA", który uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Lubuską grupę obserwatorów wspomogą zielonogórscy leśnicy, tj.

Grzegorz Patek - animator projektu, który będzie prowadził liczną grupę dzieci i młodzieży z terenu i okolic Zielonej Góry. Leśnik z Nadleśnictwa Krzystkowice, od lat pasjonujący się ornitologią i fotografią przyrodniczą, w trakcie trwania kilkuletniego działania edukacyjnego wesprze merytorycznie uczestników dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu i niezwykłej pasji.

Ewelina Fabiańczyk- zajmując się na co dzień m.in. edukacją leśną z ramienia RDLP w Zielonej Górze, będzie wspierała organizayjnie projekt, pomagając animatorowi realizować spotkania terenowe, które nie tylko będą służyły obserwacjom, ale również ukażą niezwykle walory przyrodniczymi Zielonej Góry i okolic.

Projekt ma charakter ponadtregionalny i obejmuje 8 województw, a wtym woj. lubuskie. Grupą docelową są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat.

 

SPOTKANIE NR 1

Sobota 30 czerwca 2018 r.- siedziba Regionalnej Dyrekcji Laśów Państwowych w Zielonej Górze

(szczegóły organizacyjne: link)


Uczestnicy projektu podczas pierwszego spotkania w siedzibie RDLP w Zielonej Górze (fot. Krzysztof Ostrowski)

SPOTKANIE NR 2

Piątek 20 lipca 2018 r.- wiata edukacyjna przy siedzibie Nadleśnictwa Zielona Góra i ścieżka przyrodniczo-leśna "Do Wieży"

(szczegóły organizacyjne: link)


Zielonogórscy "ptasiarze" podczas drugiego spotkania przy siedzibie Nadleśnictwa Zielona Góra (fot. Grzegorz Socha)

SPOTKANIE NR 3

Czwartek 27 sierpnia 2018 r.- teren strzelnicy zielonogórskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego

(szczegóły organizacyjne: link)


Uczestnicy projektu podczas sierpniowego spotkania na terenie strzelnicy ZO PZŁ w Zielonej Górze (fot. Włodzimierz Banach)

 

SPOTKANIE NR 4

Niedziela 23 września 2018 r.- teren strzelnicy zielonogórskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego

(szczegóły organizacyjne: link)

 

 

SPOTKANIE NR 5