Asset Publisher Asset Publisher

Choinka z lasu już wprowadza zielonogórzan w nastrój świąteczny...

Choinka z lasu, zdobiąca Zieloną Górę, to kontynuacja podjętej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze w minionym roku inicjatywy, która stała się już tradycją.

Tegoroczne drzewko świąteczne to prezent dla zielonogórzan od zielonogórskich leśników. Rosnąca na terenie Nadleśnictwa Babimost, pachnąca dwunastometrowa jodła została w poniedziałkowy poranek przywieziona do Zielonej Góry przez Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie.


Załadunek drzewka na pojazd OTL w Świebodzinie
(fot. Anna Niemiec, RDLP w Zielonej Górze)

Choinka z lasu już od samego rana zachwycała zielonogórzan swoim urokiem i zapachem, którzy jak sami mówią w wywiadzie dla Radia Zachód "pokazuje ciepło domu rodzinnego na święta", "(...) jest oryginalna", "(...) i w nastrój świąteczny wprowadza na pewno"- nic dodać nic ująć.


Przygotowania do iluminacji świetlnej przez Urząd Miasta Zielonej Góry rozpoczęte
(fot. Anna Niemiec, RDLP w Zielonej Górze)

Już niebawem, bo 6 grudnia br., piękna jodła zdobiąca zielonogórski deptak, w trakcie koncertu zimowych piosenek i pastorałek, zostanie przyozdobiona przez dzieci i uroczyście rozbłyśnie podczas Mikołajek Miejskich, zorganizowanych wspólnie przez Urząd Miasta Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury i Lasy Państwowe.

Moment, w którym choinka z lasu stanęła na zielonogórskim deptaku został uwieńczony przez zielonogórzan oraz regionalne media- warto samemu zobaczyć i już dzisiaj zaplanować czwartkowy wieczór- przyłączając się do mikołajowego wydarzenia (link).


Świąteczny zaprzęg św. Mikołaja już stoi przy pachnącej choince z lasu
(fot. Anna Niemiec, RDLP w Zielonej Górze)

Wiecej o najwyższej przy ratuszu choince z lasu- o jej montażu i o planowanych 6 grudnia br. mikołajkowych atrakcjach znajduje się na stronach i profilach społecznościowych regionalnych mediów oraz na stronach lokalnych samorządów: Gazeta Lubuska (link), Gazeta Wyborcza (link), Radio Zachód (link), Urząd Miasta Zielona Góra (link), News Lubuski (link), Miasto ZG (link), Wiadomości ZG (link).

 

 

 

 

Average (0 Votes)