Asset Publisher Asset Publisher

UCZNIOWIE WALCZYLI O UDZIAŁ W SPŁYWIE KAJAKOWYM RZEKĄ PLISZKĄ!

Młodzież z terenu Nadleśnictwa Cybinka wzięła udział w ciekawym projekcie edukacyjnym Lasów Państwowych pn. „Z Nurtem przez Naturę” i wygrała spływ kajakowy.

Nadleśnictwo Cybinka realizuje ciekawy projekt edukacyjny pn. „Z nurtem przez Naturę”. W wydarzeniu biorą udział uczniowie klas VI-VIII Szkół Podstawowych w Cybince oraz w Białkowie. W maju odbył się I etap realizacji projektu – konkurs przyrodniczy, w którym udział  pięćdziesięciu uczniów ze szkół podstawowych. Spośród uczestników wyłoniono których dwunastu laureatów, z najwyższym wynikiem w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Młodzież miała o co walczyć – główną nagrodę stanowi świetna przygoda, z nurtem rzeki Pliszki. Planowany spływ kajakowy odbędzie się 7 czerwca br. i będzie to nie tylko nagroda, ale również okazja do poznania otaczającej przyrody oraz promowania aktywności fizycznej. Tego dnia nastąpi oficjalne wręczenie nagród dla laureatów konkursu.

Konkurs przyrodniczy odbył się w siedzibach szkół. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami z zakresu ochrony przyrody w lasach, celów idei zrównoważonego rozwoju oraz lokalnych wartości przyrodniczych.  Wśród laureatów, najliczniejsza grupę stanowią uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cybince. Lista laureatów jest dostępna na stronie Nadleśnictwa Cybinka, organizatora projektu (link).

Spływ kajakowy, zwieńczający sukces młodzieży, odbędzie się na odcinku Sądów-Koziczyn.  Rzeka Pliszka jest jedną z najpiękniejszych i najczystszych rzek w regionie. Na tym odcinku ma charakter bardzo naturalny. Wzdłuż jej brzegów występują różnorodne lasy, często z drzewami o pomnikowych wymiarach.

Spływ kajakowy podczas zeszłorocznej, pierwszej edycji projektu „Nurtem przez Naturę” w Nadleśnictwie Cybinka/ fot. Natalia Marciniak

Po dotarciu na przystań kajakową w Koziczynie, uczniowie z opiekunami wezmą udział w oficjalnym zakończeniu projektu - w pikniku przygotowanym przez leśników. To będzie czas pełen atrakcji, upamiętniający jubileusz 100-lecia istnienia Lasów Państwowych.

Average (0 Votes)