Eko Choinka startuje!

Co zrobić z choinkami po świętach? Czy mogą powrócić do natury? Przyłącz się do ekologicznej akcji Eko Choinki i zamiast wyrzucać drzewka świąteczne- wykorzystaj je!

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z zielonogórskimi instytucjami zapraszają na poświąteczną akcję Eko Choinka! Po raz trzeci, w naszym mieście będziemy zbierać choinki, które straciły swój blask i powtórnie je wykorzystamy.


Z roku na rok, zbieramy coraz więcej choinek co oznacza, że akcja Eko Choinka zyskuje zwolenników!
Ty też możesz do nas dołączyć! (fot. E.Fabiańczyk)

Już niebawem ruszy Eko Patrol!

W ramach tegorocznej akcji, organizatorzy zaplanowali cykl różnych działań proekologicznych. Od 18 stycznia 2020 r. ruszy Choinkowy Eko Patrol, w ramach którego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w soboty 18 i 25 stycznia oraz 1 lutego br. będą zbierali drzewka spod pergol śmietnikowych.

Choinki, od mieszkańców Zielonej Góry, odbierane będą od godz. 6:00 wg ustalonego harmonogramu pracy Eko Patroli. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby drzewka zostały wystawione przed pergole śmietnikowe odpowiednio wcześniej. Harmonogram zbiórki choinek, wraz z wskazaniem poszczególnych rejonów Zielonej Góry, jest dostepny na stronach internetowych i profilach społecznościowych organizatorów i partnerów wydarzenia (harmonogram - do pobrania).
Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Zielonej Góry o przyłączenie się do akcji, poprzez dostarczenie drzewek w określone miejsca jak również do wzięcia udziału w edukacyjnym przedsięwzięciu, gdzie wspólnie będziemy mogli recyklingować choinki.

W Leśnej Osadzie odzyskujesz, nie marnujesz!

W ramach akcji, w czwartek 23 stycznia 2020 r., na zielonogórskim deptaku odbędzie się ciesząca zainteresowaniem impreza edukacyjna.
Zebrane choinki, lub te przyniesione osobiście, odegrają tytułową rolę w zaplanowanych przy Ratuszu pokazach zrębkowania, które poprowadzą Zakład Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwo Zielona Góra. Podobnie jak w zeszłym roku, wytworzony z choinek naturalny nawóz będzie można zabrać ze sobą i wykorzystać we własnym ogrodzie.

Przygotowaliśmy szereg niespodzianek!

W trakcie trwania imprezy edukacyjnej na deptaku, w godz. od 11:00 do 13:00, odbędzie się szereg tematycznych warsztatów i eko-zabaw. Celem ich jest. m.in kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska i promowanie kreatywnych zabaw plenerowych, dedyykowanych przede wszystkim dzieciom ze szkół podstawowych oraz przedszkoli.

O atrakcje w trakcie imprezy, wspólnie z leśnikami i przedstawicielami Urzędu Miasta, zadbają partnerzy wydarzenia z: Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Centrum Przyrodniczego, firmy Stelmet, Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct- Zielona Góra oraz z zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwa Zielona Góra. Więcej szczegółów znajdziecie w wydarzeniu, utworzonym na naszym profilu Facebook (link).

Gość specjalny imprezy!

Tegoroczny finał Eko Choinki poprowadzi Radosław „Rademenez Blonkowski rekordzista Polski w Freestyle Rap!

To będzie ekologicznie spożytkowany czas!

Serdecznie zapraszamy do udziału!