Asset Publisher Asset Publisher

Grzybobranie w podzielonogórskich lasach

W ramach prowadzonej przez Lasy Państwowe ogólnopolskiej akcji GRZYBOBRANIA, Nadleśnictwo Zielona Góra wspólnie z PTTK zaprasza w najbliższą niedzielę 30 września, do podzielonogórskich lasów.

W ramach prowadzonej przez Lasy Państwowe ogólnopolskiej akcji GRZYBOBRANIA, Nadleśnictwo Zielona Góra wspólnie z PTTK zaprasza w najbliższą niedzielę 30 września, do podzielonogórskich lasów.

Spotkanie organizacyjne o godzinie 9.00 przy siedzibie nadleśnictwa (Przysiółek Rybno 31).

Przed wyjściem do lasu, goście zostaną zapoznani przez Nadleśniczego Arkadiusza Kapałę z zasadami bezpiecznego pobytu w lesie, co wolno a czego nie wolno, jak się nie zgubić w lesie czyli jak w praktyce wykorzystywać system podziału przestrzennego stosowany w LP. Wykwalifikowany grzyboznawca z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej udzieli wskazówek dot. prawidłowego sposobu zbioru oraz rozpoznawania grzybów. Nad całością imprezy czuwać będzie zespół leśników.

Dla uczestników grzybobrania przygotowane są konkursy z nagrodami na najcięższy koszyk grzybów JADALNYCH ;) w kategorii indywidualnej i rodzinnej.

Na zakończenie na grzybiarzy czekało będzie ognisko.
Migawki z imprezy będzie można obejrzeć na antenie telewizji RTVLubuska w najbliższy poniedziałek.

Prawidłowy sposób zbioru grzybów

 

Nieprawidłowy sposób zbioru grzybów


Janusz Zawada