Asset Publisher Asset Publisher

II Nowogrodzki Rajd Integracyjny

Dolina Bobru to miejsce, w którym wypoczynek znajdzie każdy potrzebujący kontaktu z przyrodą, świeżym powietrzem i wodą. To także miejsce, w którym narodziła się idea zorganizowania Integracyjnego Rajdu Rowerowego i Wózkowego dla Osób Niepełnosprawnych.

Osoby Niepełnosprawne na co dzień spotykają się z licznymi barierami architektonicznymi oraz brakiem pewności siebie. Z tego powodu rzadko uczestniczą w życiu społeczno-kulturalno-sportowym lokalnej społeczności. Organizatorzy Rajdu po raz kolejny realizują ideę zorganizowania imprezy, która pomoże przełamać niedogodności życia codziennego osób, które chcą podejmować wyzwania i realizować swoje pasje pomimo napotykanych trudności. Integracyjny Rajd Rowerowy i Wózkowy dla Osób Niepełnosprawnych jest szansą na to, że nastąpi zmiana w ich życiu oraz zwiększy otwartość osób zdrowych na potrzeby ludzi, których często błaha z naszej perspektywy przyczyna staje się przeszkodą nie do pokonania. Organizowany rajd będzie dowodem na to, że również niepełnosprawni mogą realizować swoje ambicje w zakresie uprawiania sportu, jazdy na rowerze, pływania czy gry w tenisa!

Plakat Rajdu

Obserwuj wydarzenie na FB

Drugi Nowogrodzki Rajd Integracyjny „Sprawni inaczej" zaplanowano w Nowogrodzie Bobrzańskim na dzień 25 czerwca 2016 r. Jest to impreza o zasięgu wojewódzkim. Trasa rajdu przewiduje do pokonania blisko 11 km i przebiegać będzie w większości przygotowanymi trasami leśnymi – drogami po byłej fabryce amunicji. Start i meta usytuowane będą przy Ośrodku Kultury.

Organizatorami rajdu są: Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim, Stowarzyszenie „Fiber", Nadleśnictwo Krzystkowice oraz Ryszard Król – przedstawiciel osób niepełnosprawnych.

Czynny udział w przedsięwzięciu oraz pomoc finansową zdeklarowały Nadleśnictwa: Krzystkowice, Lipinki, Przytok, Nowa Sól, Wymiarki, Zielona Góra oraz Lubsko. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

„Wierzę, że wydarzenie to poprzez przełamanie barier braku pewności siebie zachęci osoby niepełnosprawne do czynnego uprawiania sportu oraz, że przedsięwzięcie to wpisze się już na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych Nowogrodu Bobrzańskiego" - Leszek Banach - Dyrektor RDLP w Zielonej Górze.