W tym roku cykl imprez odbywa się w 81 miastach w Polsce oraz w Wilnie i Grodnie. Lasy Państwowe włączają się w akcję i organizację imprez biegowych pod hasłem „Biegam, bo lubię Lasy" na swoim terenie.
Ponad 400 osób pobiegło w III edycji biegu z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" organizowanej przez stowarzyszenie „BiegamBoLubię GUBIN". Współorganizatorem i partnerem biegu było Nadleśnictwo Gubin wraz z RDLP w Zielonej Górze.
Bieg, którego celem było upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II Wojny Światowej, jest największym biegiem pamięci w Polsce. Jest to również cykl imprez towarzyszących obchodom Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Tego dnia biegliśmy aby oddać cześć, honor i zachować pamięć o tragicznych losach Żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działających w latach 1944-1963. Pozbawieni wszelkich praw żołnierze, tropieni po lasach jak wilki, więzieni, mordowani, walczyli o wolną Polskę.
Swoista sztafeta pokoleń rozgrywała się na dwóch dystansach:
1963 m – rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka, pseudonim „Lalek".
4000 m – bieg główny pamięci „Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym"
„W Gubinie zapisy były już zamknięte na dwa tygodnie przed startem - wyczerpaliśmy limit uczestników. To uświadamia nas, że podjęliśmy słuszną decyzję o organizacji tego biegu" - stowarzyszenie „BiegamBoLubię GUBIN"
Dziękujemy za Waszą obecność i pamięć o Niezłomnych Żołnierzach!