Asset Publisher Asset Publisher

III Piknik Naukowy Keplera

Zielonogórscy leśnicy już po raz trzeci włączą się w organizację Pikniku Naukowego Keplera. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca br. w Zielonej Górze- w przestrzeni budynku Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze. W "Leśnej Osadzie" przygotowano wiele atrakcji, warsztatów i zabaw naukowych… zapraszamy!

Podczas III Pikniku Naukowego Keplera, leśnicy z zielonogórskiej Dyrekcji Lasów Państwowych zapraszają uczestników imprezy do odwiedzenia "Leśnej Osady"… będą m. in. gry i zabawy z leśnikami, warsztaty czerpania papieru, eksperymenty przyrodnicze, pogadanki tematyczne i wiele innych przyrodniczych niespodzianek.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych po raz trzeci będzie uczestniczyła w przedsięwzięciu edukacyjnym Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodniczego. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest "Ziemia- zielona wyspa we Wszechświecie".


Do "Leśnej Osady" włączą się również edukatorzy łowieccy z ZO PZŁ w Zielonej Górze, którzy wspólnie z leśnikami będą zaznajamiali mieszkańców Zielonej Góry i okolic z "mieszkańcami lasu", problematyką coraz częstszego pojawiania się zwierząt w aglomeracjach miejskich oraz aspektami bezpieczeństwa w lesie.


Tegoroczna impreza Centrum Nauki Keplera- Centrum Przyrodnicze jest częścią projektu „Polsko-niemieckie spotkania z nauką”, realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego- Program Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 „Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony / „Barrieren reduzieren – gemeinsame Stärken nutzen”. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z partnerem niemieckim Deutsch-Polnischer Verein Cottbus e.V.

 

Do zobaczenia w „Leśnej Osadzie” …