Asset Publisher Asset Publisher

Jak choinka to tylko od leśnika!

Nadleśnictwa RDLP w Zielonej Górze rozpoczęły sprzedaż świątecznych drzewek

Oferta jest szeroka. W żywą choinkę zaopatrzymy się w Nadleśnictwach: Gubin, Krzystkowice, Sława Śląska (hurt), Szprotawa, Torzym, Wolsztyn, Wymiarki oraz Bytnica.

Cena drzewka zależy od jego gatunku i wysokości.

Poniżej koszt zakupu poszczególnych gatunków w Nadleśnictwie Wolsztyn:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wszystkie choinki VAT wynosi 23%

Zielonogórscy leśnicy preferują modę na ekologiczne czyli żywe, zielone drzewko. Polecamy również zakup polskich i rodzimych gatunków takich jak: świerk pospolity i sosna zwyczajna. Sprzedawane drzewka pochodzą ze specjalnych plantacji i z tzw. cięć pielęgnacyjnych a ich pozyskanie w żaden sposób nie zagraża trwałości polskich lasów.

Najchętniej na świąteczne drzewko wybieramy młode świerki. Gatunek ten sprawi, że w naszym domu zagości zapach lasu. Świeże drzewko wniesione do ciepłego pokoju uwolni olejki eteryczne dzięki czemu szybko poczujemy magię nadchodzących Świąt. Niestety jego wadą jest dość szybkie usychanie i opadanie igieł, dlatego zachęcamy też do kupowania drzewek sosnowych. Młode sosny długo utrzymają igliwie i ładnie wypełnią przestrzeń swoimi rozłożystymi gałązkami. UWAGA: pod takim drzewkiem zmieści się również więcej prezentów!

Zapraszamy na przedświąteczny spacer do lasu połączony z zakupem legalnej choinki!