Asset Publisher Asset Publisher

Lasy na Woodstoku

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich oraz Nadleśnictwo Cybinka reprezentowali Lasy Państwowe na "Przystanku Woodstock".

22. festiwal "Przystanek Woodstock", odbywał się w Lubuskiem - najbardziej zalesionym województwie w Polsce, dlatego nie mogło na nim zabraknąć leśników.

Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, pracownicy Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich (LKP Bory Lubuskie) z leśnikami z Nadleśnictwa Cybinkaprowadzili gry, konkursy i quizy w lubuskiej strefie pod hasłem "Odpocznij pod lubuskim drzewem".

Zaparkuj w lubuskiej strefie na Przystanku Woodstock. ...Bo przecież połowę powierzchni regionu zajmują lasy! ...Chcemy żebyście poczuli się jak w prawdziwym naturalnym lesie  – tymi słowami marszałek Elżbieta Anna Polak zachęcała do odwiedzenia Lubuskiej Strefy na Woodstocku.

Termin "Woodstock" można przetłumaczyć jako "zapas drewna". To dlatego jeden z konkursów przygotowanych specjalnie przez leśników dotyczył właśnie tego przyjaznego ludziom i środowisku surowca.

Oprócz konkursów z nagrodami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, leśne stoisko było jednym z punktów gry terenowej przygotowanej przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze - gospodarza lubuskiej strefy. 

Marszałek Elżbieta Anna Polak na stoisku Lasów Państwowych, fot. P. Mrowiński

Z leśnej oferty skorzystało kilka tysięcy osób. W ręce woodstockowiczów trafiły "Echa leśne", mnóstwo gadżetów, albumy, informatory, przewodniki i inne materiały przygotowane przez Lasy Państwowe.

Lubuską Strefę odwiedzili m.in. Jurek Owsiak i Joanna BrodzikDziękujemy woodstockowiczom za zainteresowanie i serdeczne przyjęcie. :)

Więcej informacji

tekst:Ilona Mrowińska

fot. Paweł Mrowiński,