Asset Publisher Asset Publisher

Lasy otwarte na Fundusze Europejskie!

Spośród wielu projektów zrealizowanych przez nadleśnictwa RDLP w Zielonej Górze trzy będą promować się w czasie Dni Otwartych.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dadzą możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem.

Po raz kolejny leśnicy zielonogórscy chcą pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia. Zapraszamy do udziału!

Spośród wielu projektów zrealizowanych przez nadleśnictwa RDLP w Zielonej Górze  trzy będą promować się w czasie Dni Otwartych . Są to :

8 maja , godz.10:00- 14:00  „Chronimy lasy przed pożarem" – Nadleśnictwo Zielona Góra organizuje spotkanie edukacyjne w okolicach miejscowości Przylep koło Zielonej Góry. Akcja skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, ale również do wszystkich zainteresowanych tematyką leśną i ochrony lasów przed pożarami. 

W programie m.in.: 
- pokaz pracy straży pożarnej i przejazd wozem strażackim, 
- gry i zabawy edukacyjne dla dzieci z zakresu bezpiecznego zachowania i korzystania z terenów leśnych i ochrony środowiska naturalnego,
- gadżety i upominki związanymi tematycznie z lasami, ochroną przyrody i ochroną przeciwpożarową terenów leśnych.

Akcja związana jest z promocją projektu zrealizowanego przez Nadleśnictwo Zielona Góra w ramach działania "Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt dotyczył modernizacji ponad 8 km dojazdów pożarowych w lasach.

8 maja , godz.10:00- 13:00 „Turystycznie w Nadleśnictwie Sława Śląska ".

Nadleśnictwo Sława Śląska zaprasza na wycieczki rowerowe i spacer po ścieżce turystycznej w towarzystwie przewodnika, który zapozna zwiedzających z walorami przyrodniczymi okolic Jeziora Sławskiego. 


Dodatkową atrakcją, a jednocześnie cenną pomocą w poznawaniu tajników lokalnej przyrody, będą barwne tablice edukacyjne, rozmieszczone na trasie ścieżki. 
Długość trasy - ok 3,5 km,

Rozpoczęcie wycieczki i spotkanie z przewodnikiem na początku ścieżki rowerowej w miejscowości Lubiatów przy wyjeździe w kierunku miejscowości Sława w godzinach :10:00, 11:00, 12.00 i 13:00.

  

Akcja związana jest z promocją projektu budowy i modernizacja systemu ścieżek turystycznych nad Jeziorem Sławskim zrealizowanego przez Nadleśnictwo Sława Śląska w ramach V Priorytetu Programu Infrastruktura i Środowisko.


8 maja , godz.09:00- 14:00  „Czym zachwyca Trasa Geoturystyczna "Dawna Kopalnia Babina".

Nadleśnictwo Lipinki zaprasza na Trasę Geoturystyczną "Dawna Kopalnia Babina" znajdującą się w Geoparku "Łuk Mużakowa".

Więcej o atrakcjach tej trasy znajdziecie na stronie projektu : www.geosciezkababina.pl

    

Akcja związana jest z promocją projektu budowy ścieżki geoturystycznej zrealizowanego przez Nadleśnictwo Lipinki w ramach Programu Operacyjnego Polska–Saksonia.