Asset Publisher Asset Publisher

ROZSTRZYGNIĘCIE III SUBMISJI DREWNA CENNEGO

Miesiąc luty już tradycyjnie w naszej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych staje się miesiącem, w którym rozstrzygnięcie ma Submisja Drewna Cennego. Nie inaczej było w roku bieżącym.

10 lutego o godzinie 10:00 w siedzibie RDLP w Zielonej Górze oficjalnie otwarto oferty Klientów zainteresowanych zakupem drewna cennego wyselekcjonowanego z Nadleśnictw Nowa Sól oraz Szprotawa.

W roku 2015 przygotowaliśmy dla potencjalnych nabywców surowiec o łącznej ilości 548,29 m³. Większość stanowiło drewno dębowe (515,65 m³), ale do sprzedaży trafiło też drewno jesionowe oraz olchowe.

Na submisję wpłynęło 12 ofert, w tym oferta z Austrii, Estonii i Niemiec. Zaobserwować możemy duże zainteresowanie „stałych" Klientów, jak również nowo wchodzących na nasz rynek.

W wyniku rozstrzygnięcia procedury III Submisji Drewna Cennego w RDLP Zielona Góra sprzedano 100% masy drewna po średniej cenie netto1 578 zł/m³.

Średnie ceny poszczególnych gatunków przedstawiają się następująco:
DB – 1 641, DB CZ – 785, JS – 624, OL – 440.

Najwyższą cenę – 3 211 zł/m³ - uzyskał los o numerze 170 (DB o długości
3,20 m, średnicy 74 cm i masie 1,37 m³).

III Submisja Drewna Cennego jak i jej poprzednie edycje stała się strzałem
w dziesiątkę, zarówno pod względem kształtowania wizerunku całych Lasów Państwowych, jak również pod względem ściśle marketingowym.

Pozytywne opinie zadowolonych Klientów, a także uzyskane ceny w 100% rekompensują trud   i czas poświęcony na przygotowanie takiej formy sprzedaży surowca drzewnego, a co za tym idzie uświadamiają nam leśnikom, że nasza praca ma sens i należy ją wykonywać systematycznie.

Autor: Wojciech Gryglicki