Asset Publisher Asset Publisher

„Mój Las” – zwycięzcy etapu regionalnego

Wybraliśmy zwycięzców etapu regionalnego.

Wyłoniliśmy zwycięzców regionalnego etapu konkursu „Mój Las" – organizowanego wspólnie przez Ligę Ochrony Przyrody i SITLiD.

Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy od najmłodszych uczestników, uczniów pierwszych trzech klas szkół podstawowych, którzy przygotowali prace plastyczne na temat „Dzień i noc w lesie". Mali twórcy zaskoczyli nas swoją pomysłowością i kreatywnością. Bardzo trudno było wybrać najlepsze dzieła spośród 25 nadesłanych. Po burzliwych dyskusjach wytypowano pracę Liliany Cieślak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku, która ujęła nas bogactwem i różnorodnością materiałów wykorzystanych w swojej interpretacji tematu, oraz „teatrzyk", niezwykle oryginalną aranżację, który wykonał uczeń Szkoły Podstawowej im. E. Bojanowskiego w Lubsku, Kamil Ratajczyk. Trzecim laureatem jest Paulina Schaeffer z Zespołu Szkół w Ciosańcu z filią w Łupicach.

Przedstawiciele kolejnych kategorii wiekowych musieli przedstawić rozbudowane formy prezentacji tematów. I tak uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych mieli za zadanie opisać (z możliwością dołączenia rysunków lub zdjęć) „Drzewo i jego funkcje w przyrodzie". Dostaliśmy łącznie 6 opracowań, a 2, które postanowiliśmy nagrodzić są autorstwa: Wiktorii Białek i Mileny Helwig (obie są uczennicami Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzepielowie). 

W tym roku zabrakło prac gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że wezmą udział w kolejnej edycji. Najstarsi uczestnicy, czyli uczniowie ponadgimnazjalnych szkół ogólnokształcących i zawodowych, opisywali temat: „Gospodarka leśna, a sukcesja naturalna – za i przeciw". Do kolejnego etapu przechodzi interpretacja Katarzyny Szturomskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku.

Gratulujemy wyróżnionym osobom i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Mieliśmy twardy orzech do zgryzienia przy wytypowaniu zwycięzców! Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. Tegoroczny „Mój Las" to konkurs jubileuszowy, trzydziesty.

Prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs i nie powalczą w etapie centralnym, można od dziś podziwiać w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze (ul. gen. J. Dąbrowskiego 14). Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy.