Asset Publisher Asset Publisher

Wolność jest w naturze

W 25 rocznicę transformacji ustrojowej Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe podjęły inicjatywę wytyczenia 25 ścieżek biegowych na terenach leśnych. Akcja „Wolność jest w naturze" to przykład udostępniania lasu społeczeństwu i upamiętniania ważnych momentów historii naszego kraju.

Nad rzeką Pliszką

W niedzielę 19 października 2014 roku, odbyło się otwarcie trasy biegowej w Nadleśnictwie Cybinka w ramach akcji „Wolność jest w naturze". Otwarcia ścieżki „Nad Rzeką Pliszką" dokonał Dyrektor RDLP w Zielonej Górze Pan Leszek Banach wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Cybinka Panem Krzysztofem Tomczak. W imprezie uczestniczyli również: Burmistrz Cybinki Pan Roman Siemiński oraz gość specjalny Anna Harkowska (polska kolarka, trzykrotna srebrna medalistka paraolimpijska z Londynu 2012 roku) wraz z trenerem Panem Marianem Kowalskim.

Na starcie biegu głównego stanęło około 100 uczestników, którzy mieli do pokonania dystans 7,5 km.

W akcji „Wolność jest w naturze" udział wzięło również koło 110 najmłodszych zawodników kategorii dziecięcej.

Emocji nie brakowało, były głośne okrzyki dopingu jak i uczciwa zadyszka, pot, łzy szczęścia i zawodu wśród dzieci gdy trzeba było zrozumieć, że nie zawsze wygranym jest tylko ten kto zajął podium. Po ukończeniu biegów przez wszystkich zawodników odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych. Rozlosowano również 15 nagród wśród publiczności, która mocno kibicowała i dodawała sił uczestnikom zawodów.

Trasa główna prowadzi na północny wschód od parkingu leśnego przy drodze krajowej nr 29, w odległości ok. 3 km od Cybinki i ok. 20 km od przejścia granicznego z Niemcami w Świecku. Ścieżka daje okazję do zapoznania się z gospodarką leśną, pracą leśników oraz do odwiedzenia ciekawych zakątków w najbliższej okolicy.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali koszulki oraz pamiątkowe medale. Na koniec zaproszono zarówno zawodników jak i kibiców na poczęstunek - ciepłe napoje i potrawy z grilla.

Wyniki zawodów oraz więcej informacji na temat akcji „Wolność jest w naturze"dostępne są na stronie internetowej Nadleśnictwa Cybinka.

Relacja z biegów znajduje się na stronie internetowej TVP Gorzów Wielkopolski.

Leśnicy zachęcają do aktywnego wypoczynku, który przynosi radość, pewność siebie i zdrowie.

Do zobaczenia na trasie !