Asset Publisher Asset Publisher

XI Mistrzostwa Leśników Zielonogórskich w Brydżu Sportowym

7 marca 2015 r. w ramach imprezy edukacyjno-promocyjno-sportowej ,,Spotkanie z zającem pik" odbyły się w Łagowie XI Mistrzostwa Leśników Zielonogórskich w Brydżu Sportowym.


    Organizatorami imprezy było biuro RDLP w Zielonej Górze i Nadleśnictwo Świebodzin, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Dyrektor RDLP w Zielonej Górze.
    W mistrzostwach brydżowych wzięło udział 20 brydżystów z 8 nadleśnictw. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło biuro RDLP w Zielonej Górze (Jerzy Stępień, Dariusz Miernik, Jacek Śliwiński, Dariusz Kiewlicz), przed Nadleśnictwem Zielona Góra (Zbigniew Nahorski, Henryk Kuleszyński, Janusz Bazarnik, Piotr Filipiak) i Nadleśnictwem Wymiarki (Edward Koszałka, Krzysztof Klisowski, Eugeniusz Ciszelski, Ryszard Wasyłyk). Powtórzył się więc wynik sprzed roku.
Kompletną klasyfikację drużynową przedstawia poniższa tabela:    Najlepszym brydżystą kongresu, po podliczeniu punktów za dwie konkurencje, okazał się Jerzy Stępień. Pierwszym wicemistrzem został Dariusz Miernik, a drugim Dariusz Kiewlicz.
    W turnieju par najlepsi okazali się Jerzy Stępień i Dariusz Miernik (para RDLP) przed Dariuszem Kiewliczem i Jackiem Śliwińskim (RDLP). Trzecie miejsce zajął duet Zbigniew Nahorski-Henryk Kuleszyński (Nadl. Zielona Góra).
    W turnieju indywidualnym triumfował Jerzy Stępień przed Wiesławem Daszkiewiczem i Dariuszem Miernikiem.

Gratulujemy zwycięzcom!
Fotorelacja z mistrzostw znajduje się na stronie Lubuskiego Związku Brydża Sportowego, który był patronem medialnym oraz zapewnił sędziego zawodów w osobie pana Grzegorza Pogodzińskiego. Link do strony: http://brydzlubuski.pl/i/07032015/index.htmlI Mistrzostwa Leśników Zielonogórskich w Brydżu Sportowym.


Dariusz Kiewlicz