Asset Publisher Asset Publisher

Zimowe Ptakoliczenie

Interesuje Cię przyroda i lubisz obserwować ptaki? Akcja organizowana przez Nadleśnictwo Lubsko będzie świetną okazją do wspólnego odkrywania zachowań i zwyczaju ptaków, które zostały z nami na zimę.

29 stycznia – w najbliższą sobotę – Nadleśnictwo Lubsko zaprasza do włączenia się w akcję zimowego Ptakoliczenia. Podczas specjalnej wycieczki z leśnym przewodnikiem, w której mogą wziąć udział całe rodziny, będziemy rozpoznawać i liczyć gatunki zimujących u nas ptaków. Przewodnikiem wycieczki, organizowanej przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, będzie jego szef - Paweł Mrowiński. Wycieczka ma charakter otwarty, tzn, każdy chętny będzie mile widziany. 

Podczas organizowanej co roku akcji skupiamy się przede wszystkim na tych gatunkach, które zimą można spotkać najbliżej człowieka. Dostarczone wyniki posłużą do stworzenia zestawienia najliczniej spotykanych o tej porze w parkach i ogrodach ptaków.

Ty tez możesz włączyć się w akcję! Wystarczy, że tego dnia zanotujesz ilu przedstawicieli, którego gatunku odwiedza Twój karmnik czy ogród. Możesz też wybrać się na spacer przed blokiem czy odwiedzić pobliski park.

Dla uczestników OEPL przygotował niespodziankę: darmowy, zimowy numer "Ech leśnych" z ciekawymi artykułami o tematyce przyrodniczej, a dla dzieci audiobook o leśniczym Piątku. :)

Uwaga! Dzieci i młodzież do lat 18. powinny być pod opieką osoby dorosłej. Prosimy, aby pamiętać o ciepłym ubraniu i solidnych butach – tu odsyłamy do artykułu „Jak ubrać się zimą do lasu?"

Trasa: zbiórka w sali konferencyjnej OEPL w Jeziorach Wysokich (samochód zostawiamy na parkingu pod wieżą), obserwacje w ogrodzie dendrologicznym, przyjście ścieżką "Na Wąwozach" do pomnika przyrody "Hubertus", dalej przez wieś Jeziory Wysokie, koniec trasy - wieża obserwacyjno-widokowa.

Na Facebook-u informacje o wydarzeniu znajdują się pod linkiem: Zimowe Ptakoliczenie 

Inicjatorem i głównym organizatorem Zimowego Ptakoliczenia jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Więcej informacji na temat akcji: http://otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie/