Asset Publisher Asset Publisher

Akcja Eko-Choinka

Co zrobić z choinkami po świętach? Czy mogą powrócić do natury?
Przyłącz się do Eko Choinki- wyjątkowej, jedynej takiej w Polce akcji ekologicznej i zamiast wyrzucać drzewko świąteczne przekaż je do recyklingu!
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej zapraszają na piątą edycję poświątecznej akcji Eko Choinka!

Inicjatywa zielonogórskich leśników i władz miasta odbędzie się w Winnym Grodzie po raz piąty i obejmie cykl różnych działań proekologicznych.
Ideą przedsięwzięcia jest recykling choinek, które straciły swój blask i zostaną powtórnie wykorzystanie – dla dobra przyrody i dla ludzi.

Choinkowy Eko Patrol swoją pracę rozpocznie 8 stycznia!
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem pracy Eko Patrolu zamieszczonym na profilu Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., a także na stronach organizatorów akcji. Wystarczy zapoznać się z planem pracy Eko Patroli i w odpowiednim czasie dostarczyć drzewka w określone miejsca.

♻️Odzyskujesz, nie marnujesz i czerpiesz dobro z natury!
To nie koniec działań zaplanowanych przez organizatorów. Ponownie, pod hasłem „DOBRO Z NATURY” w trakcie akcji zostanie zorganizowana twórcze działanie charytatywne zielonogórskich leśników, w ramach którego wykorzystane zostanie drewno z zeszłorocznej choinki, zdobiącej serce Zielonej Góry. Inicjatywa ta obejmie przekazanie dla pięciu chętnych do współpracy artystów specjalnie przygotowanych krążków świerkowych, w celu wykonania prac, które autorzy dzieł przekażą na wybrane przez siebie cele charytatywne. Osoby zainteresowane włączeniem się w to działanie, poprzez wykonanie autorskiej pracy na bazie tego szczególnego drewna, mogą się zgłaszać bezpośrednio do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, wysyłając e-mail na adres komunikacja@zielonagora.lasy.gov.pl– liczy się kolejność zgłoszeń.

♻️Recykling to kluczowe działanie Eko Choinki!
W ramach akcji nie zabraknie corocznego zrębkowania. Choinki odebrane od mieszkańców przez Eko Patrole, zostaną poddane rozdrobnieniu dzięki czemu wytworzony zostanie naturalny nawóz idealny dla roślin preferujących kwaśny odczyn gleby. Oczywiście wzorem poprzednich lat zielonogórzanie będą mogli odebrać taki nawóz, bezpośrednio w ZGK, w ostatnim tygodniu trwania Eko Choinki.

O szczegółach akcji, dotyczących poszczególnych działań, m.in. o tym co powstanie z choinki zrecyklingowanej w minionym roku, czy o niezbędnych informacjach dotyczących możliwości pobrania wspominanego naturalnego nawozu będziemy informować na bieżąco - na profilu profilach Facebook – naszym i Urzędu Miasta Zielona Góra oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Eko Choinka stała się już tradycyjnym przedsięwzięciem proekologicznym zielonogórzan i chcielibyśmy, aby jej idea znalazła zwolenników również w innych regionach Polski. Jeśli popierasz naszą ideę to dołącz do nas i inspiruj innych, zapraszając do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Choinkowe Eko Patrole to sztandarowe działanie poświątecznej akcji Eko Choinka, w trakcie której - w minionym roku zebrano około 12 tys. drzewek. Warto zaznaczyć, że z roku na rok statystyki rosną co oznacza, że coraz więcej zielonogórzan dba o zrównoważony rozwój środowiska. W tym roku Eko Patrole rozpoczną zbiórkę drzewek świątecznych spod pergoli śmietnikowych 8 stycznia– w mieście i w sołectwach. Prace te, koordynowane przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej potrwają do 29 stycznia 2022.

Więcej w artykule tutaj: https://www.zielonagora.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/26Pk/content/startuje-v-edycja-akcji-eko-choinka-#.YdbvoGjMJPY

Average (0 Votes)