Kalendarz wydarzeń Kalendarz wydarzeń

Wróć do pełnej strony

Ekochoinka

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z zielonogórskimi instytucjami zapraszają na poświąteczną akcję Eko Choinka! Po raz trzeci, w naszym mieście będziemy zbierać choinki, które straciły swój blask i powtórnie je wykorzystamy.

W ramach akcji, w czwartek 23 stycznia 2020 r., na zielonogórskim deptaku odbędzie się ciesząca zainteresowaniem impreza edukacyjna.

Zebrane choinki, lub te przyniesione osobiście, odegrają tytułową rolę w zaplanowanych przy Ratuszu pokazach zrębkowania, które poprowadzą Zakład Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwo Zielona Góra. Podobnie jak w zeszłym roku, wytworzony z choinek naturalny nawóz będzie można zabrać ze sobą i wykorzystać we własnym ogrodzie.

Przygotowaliśmy szereg niespodzianek!

W trakcie trwania imprezy edukacyjnej na deptaku, w godz. od 11:00 do 13:00, odbędzie się szereg tematycznych warsztatów i eko-zabaw. Celem ich jest. m.in kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska i promowanie kreatywnych zabaw plenerowych. Są one dedykowane są przede dzieciom ze szkół podstawowych oraz przedszkoli.

O atrakcje w trakcie imprezy, wspólnie z leśnikami i przedstawicielami Urzędu Miasta, zadbają partnerzy wydarzenia z: Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Centrum Przyrodniczego, firmy Stelmet, Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct- Zielona Góra oraz z zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwa Zielona Góra.

Gość specjalny imprezy!

Tegoroczny finał Eko Choinki poprowadzi Radosław „Rademenez” Blonkowski – rekordzista Polski w Freestyle Rap!

To będzie ekologicznie spożytkowany czas!

Serdecznie zapraszamy do udziału!