Wydarzenia Wydarzenia

"Między Nami Zwierzętami"

Na antenie Radia Zachód (103 FM), w środowy wieczór, emitowany będzie reportaż z trzema leśnikami- zapraszamy do wysłuchania interesującej audycji.

W nadchodzącą środę, tj. 27 czerwca 2018 r. o godz. 2000 zapraszamy wszystkich, a w szczególności sympatyków przyrody i pasjonatów fotografii, do wysłuchania leśnego reportażu na antenie Radia Zachód (103 FM).

Gośćmi autorskiego programu Małgorzaty Nabel Dybaś pn. "Między nami zwierzętami" będą:

Grzegorz Patek- leśniczy z Nadleśnictwa Krzystkowice, który dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym i pasją, zaznajomi słuchaczy z własnymi spostrzeżeniami ze świata przyrody. Bohater audycji, opowie o leśnych niezwykłościach przyrody, w kontekście swojejej pracy i pasji. Ponadto, mimo ograniczonego czasu audycji, postara się przekazać swoją wiedzę z techniki kompozycji obrazowej i opowie o własnym ornitologicznym “malarstwie fotograficznym”.

Sławomir Bąk- leśnik z Nadleśnictwa Świebodzin, który na swoim blogu pisze "Opowiadanie i pisanie o przyrodzie nigdy nie sprawiało mi trudności takich jak mówienie o sobie (...).
Oprócz fotografowania głównie leśnych stworzeń i zjawisk, zawodowo zajmuję się również lasem. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że las jest miejscem, w którym spędzam najwięcej czasu i jest już tak od dość dawna."

Paweł Mrowiński- leśnik z Nadleśnictwa Lubsko, kierujący Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, o którym Małgorzata Nabel-Dybaś pisze: "O panu Pawle mogłabym powiedzieć, że troszczy się o przyrodę trochę jak ojciec. Każdy kto zna pana Pawła wie, że dla lasu zrobi wszystko. I od 28 lat wrósł w las, przyrodę tak mocno, że natura odwdzięcza się otwarciem magicznych drzwi, za którymi pan Paweł znajduje to, co dla zwykłego śmiertelnika często poz...ostanie nieodkryte. Pan Paweł opowiada, że często siada pod drzewem i rozmyśla a tymi przemyśleniami dzieli się w audycji Między Nami Zwierzętami. Wyjątkowy mówca, piewca piękna i miłośnik przyrody. Kto nie może iść do lasu, gdy posłucha opowieści pana Pawła poczuje zapach drzew, zobaczy delikatnie kołyszące się łby byków i wyobrazi sobie, jak to jest złapać nietoperza wiązką laserową."

W trakcie programu warto być czujnym- tak jak podczas leśnego spaceru, bo  godz. 2115 pani redaktor Małgorzata Nabel-Dybaś zapyta o "las" i nie tylko... - będą ciekawe zagadki przyrodnicze związane z tematem reportażu.

Środa 27 czerwca br. godz. 2000 na 103 FM- serdecznie zachęcamy do poznania leśników z pasją i wysłuchania ciekawostek z lasu .. chcąc dzielić się wiedzą i inspirować  wierzymy, że mała pasja może okazać się ścieżką przygód do spełniania marzeń. 

fot. Grzegorz Patek

 

Fot. Grzegorz Patek

 

Fot. Sławomir Bąk

 

Fot. Sławomir Bąk

 

Fot. Paweł Mrowiński

 

Fot. Paweł Mrowiński

Dostęp do audycji:

http://www.zachod.pl/audycja/czatuje-obserwuje-podziwiam/

 

Więcej skrawków "fotograficznych obrazów” naszych leśnych bohaterów znajdziecie Pańswto m.in.:

- autorstwa Grzegorza Patka- leśnika z Nadleśnictwa Krzystkowice

- autorstwa Sławomira Bąka- leśnika z Nadleśnictwa Świebodzin

http://slawekbak.pl/

- autorstwa Pawła Mrowińskiego- leśnika z Nadleśnictwa Lubsko

https://www.facebook.com/oepl.jeziory.wysokie/

 

 🌳🦉🌾 

#MiedzyNamiZwierzetami #reportazezlasu #lesnik #GrzegorzPatek #Sławomir Bąk #Paweł Mrowiński #dzielsiewiedza #rdlpZielonaGora #LasyPanstwowe #zapraszaja27czerwca2018r #LasDobreSasiedzwto #inspiracja #pasja #szanujprzyrode #DlaLasuDlaLudzi #eduLASzg #LesnaEdukacjaMojaPrzygoda

Średnia (0 Głosy)