Wydarzenia Wydarzenia

Gala Sportu Lubuskiego rozpoczyna uroczystości 70-lecia Lasów Państwowych w Zielonej Górze!

Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku Lasy Państwowe mają okazję zadebiutować w tak znakomitym przedsięwzięciu, jakim jest Plebiscyt na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Lubuskiej.

Wydarzenie to jest podwójnie znaczące dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, iż w roku 2015 przypada 70 rocznica funkcjonowania polskiej administracji leśnej na Ziemiach Zachodnich.

W związku z tym jubileuszem w dniu 30 stycznia br. podczas „Gali Sportu Lubuskiego" jaka odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie miała miejsce inauguracja obchodów 70-lecia. Wydarzenie to połączone zostało z prezentacją leśnictwa lubuskiego oraz z promocją zrównoważonej gospodarki leśnej na terenach o najwyższej lesistości w kraju i tym samym - promocją drewna jako surowca odnawialnego i ekologicznego. Uroczystość ta stanowiła również sposobność do przekazania informacji na temat planowanych wydarzeń związanych z obchodami 70-lecia leśnictwa lubuskiego i popularyzacji sportu.

Lubuscy leśnicy zachęcają do aktywnego wypoczynku, który przynosi radość, pewność siebie i zdrowie. Ogólnopolska kampania „Lasy Państwowe – Zapraszamy" jest skierowana do wszystkich miłośników wypoczynku w leśnych ostępach. Należy podkreślić, że  zimowe miesiące to, wbrew pozorom, nie jest czas sportowej hibernacji! Trenować można przez cały rok, najlepiej w lesie, do czego zachęcają zielonogórscy leśnicy, bez względu na porę roku i pogodę.Przenieś treningi do lasu, ćwicz wśród drzew, które dają wytchnienie i odpoczynek. Na terenie zarządzanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze na turystów czekają szlaki piesze, rowerowe, ścieżki konne oraz miejsca odpoczynku. Na zmotoryzowanych turystów czekają parkingi leśne, zlokalizowane na obrzeżach kompleksów leśnych lub przy najciekawszych turystycznie miejscach. Dla miłośników pięknych widoków leśnicy przygotowali wieże i platformy widokowe, a planowane są już kolejne obiekty. Dla osób chcących się dowiedzieć czegoś więcej o lesie czeka 40 ścieżek edukacyjnych, przygotowanych przez leśników. Ich o łączna długość wynosi aż 184 km! Zaprowadzą nas one w najbardziej urokliwe zakamarki lasów, pozwolą podczas spaceru poznać ciekawostki historyczne i przyrodnicze oraz specyfikę pracy leśników.

Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji. Wszechobecna zieleń, świeże powietrze i cisza to czynniki, które dodatkowo pozwolą się odprężyć, zniwelować stres i naładować pozytywną energią. A nic tak nie inspiruje jak porcja wysiłku fizycznego w pięknych okolicznościach przyrody!

Zapraszamy na treningi do lasów państwowych!

Średnia (0 Głosy)