Lista aktualności Lista aktualności

Akcja "Majówka 21"

Weekend majowy to czas kiedy chętniej wybieramy się do lasu. Żeby zapewnić bezpieczeństwo, wzmożone zostaną patrole straży leśnej.

W dniach od 30 kwietnia do 10 maja 2021 r. na terenach leśnych planowana jest akcja Straży Leśnej „Majówka 21”. Akcja będzie realizowana poprzez działania kontrolno-prewencyjne, które mają na celu egzekwowanie od osób przebywających w lesie zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami w zakresie tzw. bezprawnego korzystania z lasu. Strażnicy leśni będą przede wszystkim reagowali na wszelkie naruszenia przepisów przeciwpożarowych wynikających z ustawy o lasach, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie, utrudnianie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuację. Planuje się realizację działań przy współudziale innych służb porządkowych m. in. Policji, Państwowej Straży Łowieckiej, Państwowej Straży Rybackiej.
 


Spędzanie czasu w lesie pozwala na naładowanie się pozytywną energią i czerpanie przyjemności z tego pobytu. Bywa i tak, że w wyniku niefrasobliwości lub niewiedzy, dochodzi do pożarów, zgubienia się w lesie czy innych nieprzyjemnych zdarzeń. Przed wyjściem do lasu należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu.
 


Warto ubrać się odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych, zabrać coś do picia i jedzenia oraz telefon z naładowaną baterią, a także gwizdek, który może pomóc zlokalizować nasze położenie w lesie.


Życzymy udanej, a przede wszystkim bezpiecznej majówki w lesie!

Średnia (0 Głosy)