Lista aktualności Lista aktualności

Bachus Silvanus zaginiony!

Bachus Silvanus, który został odsłonięty dla upamiętnienia 70 rocznicy funkcjonowania Lasów Państwowych na Ziemiach Zachodnich („W hołdzie leśnikom którzy idei niepodległości Polski poświęcili swoje życie. W 70 rocznicę państwowej administracji leśnej w Lubuskiem 1945-2015), zdobiący teren przestrzenny RDLP w Zielonej Górze został skradziony!

Województwo Lubuskie, słynące nie tylko z najwyższego wskaźnika lesistości w Polsce, czy też z Jarmarku Winobraniowego, znane jest również z zielonogórskich Bachusików. Niestety, mimo corocznie powiększającej się liczby Bachusików, zdarzają się incydenty wandalizmu. Przykładem tego jest skradzenie Bachusa Silvanusa, zdobiącego przestrzeń Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.


Fot. Mirosław Materek

Silvanus został uszkodzony, a następnie skradziony przez uczestnika weekendowej imprezy karnawałowej, odbywającej się w pobliskim klubie muzycznym. Osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu leśnego Bachusika lub widziały mężczyznę dewastującego małą architekturę przy ul. Kazimierza Wielkiego w Zielonej Górze, proszone są o kontakt z policją lub
z zielonogórskim biurem RDLP.

Razem możemy więcej!

Darz Bór!

 

DANE KONTAKTOWE

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze

ul. Kazimierza Wielkiego 24a

65-950 Zielona Góra

Tel. +48 68 325 44 51

rdlp@zielonagora.lasy.gov.pl

 

Więcej informacji na temat Bachusa Silvanusa:

http://bachusiki.zgora.pl/bachusik/Silvanus

http://www.zielonanews.pl/kradziez-bachusika-w-zielonej-gorze-28416/

http://www.zielonagora.lasy.gov.pl/witamy/-/journal_content/56/33009/28055076#.WoNZneSWxPY

Średnia (0 Głosy)