Lista aktualności Lista aktualności

Choinka z lasu rozbłysnęła w środku miasta

Mikołajki Miejskie to wydarzenie, na które czekają nie tylko najmłodsi. W Zielonej Górze 6 grudnia jest okazją do zainaugurowania okresu przedświątecznego, przez wspólne rozświetlenie ozdób, w tym także tej wyjątkowej „choinki z lasu”, będącej prezentem od leśników dla zielonogórzan.

I tak też stało się w tym roku. Podczas świątecznego spaceru, ze św. Mikołajem na czele, władze miasta, leśnicy, sportowcy oraz przybyli zielonogórzanie z rodzinami i znajomymi, w pierwszej kolejności rozświetli świąteczne ozdoby przy placu Bohaterów Westerplatte, a następnie te zdobiące starówkę. Spacer zakończył się na starówce – przy tej jedynej, naturalnej i niepowtarzalnej choince z lasu, która rozbłysła po włączeniu wielkich wtyczek przez Janusza Kubickiego – Prezydenta Miasta Zielona Góra i Dariusza Miernika – Zastępcy ds. Dyrektora RDLP w Zielonej Górze ds. Gospodarki Leśnej.

O wyjątkową oprawę muzyczną pod Ratuszem zadbał Zielonogórski Ośrodek Kultury, dzięki któremu rozbrzmiewały głosy młodych talentów, śpiewających piękne pastorałki.


Dekorowanie choinki z lasu przy Ratuszu i słodki poczęstunek  dla dzieci oraz słodkości są także tradycją Mikołajek Miejskich
(fot. Ewelina Fabiańczyk)

Jak co roku, także nie zabrakło słodkich akcentów i wspólnego zdobienia okazałego świerka pospolitego, który w tym roku przybył do Winnego Grodu z Nadleśnictwa Świebodzin (link).

Dekorowanie choinki z lasu przy Ratuszu i słodki poczęstunek  dla dzieci oraz słodkości są także tradycją Mikołajek Miejskich
(fot. Ewelina Fabiańczyk)

To było wyjątkowe, a pozytywnych emocji nie brakowało – więc niechaj ta aura trwa…

Rozświetlona choinka z lasu co roku stojąca przy zielonogórskim Ratuszu (fot. Ewelina Fabiańczyk)

W tym szczególnym czasie zachęcamy do odwiedzenia starówki, a chętnych zapraszamy do dzielenia się pamiątkowymi fotografiami przy "choince z lasu" na naszym Facebooku, gdzie zamieściliśmy relację z wydarzenia (link). Naturalna choinka nie tylko pięknie wygląda, ale też uwodzi leśnym zapachem.

Średnia (0 Głosy)