Lista aktualności Lista aktualności

Choinka z lasu – świąteczna tradycja dla mieszkańców Zielonej Góry

Wspaniała, naturalna choinka prosto z lasu zagościła w centrum Zielonej Góry, rozświetlając starówkę. To nie tylko symbol zbliżających się świąt, lecz także owoc współpracy leśników, straży leśnej i instytucji miejskich. oraz pracowników OTL w Świebodzinie. Wybór naturalnej choinki podkreśla ekologiczne wartości, jakie niesie ze sobą tradycja drzewa prosto z lasu.

W tym roku ponownie możemy cieszyć się piękną tradycją, która łączy mieszkańców Zielonej Góry ze naturą. Na zielonogórskiej starówce stanęła wspaniała, naturalna choinka z lasu. To dar od leśników, z lubuskiej kniei. Przekazywane od 2017 roku kilkunastometrowe drzewo jest symbolem nadchodzących świąt i współpracy pomiędzy leśnikami i Urzędem Miasta Zielona Góra.

 

Tegoroczna choinka, wielokrotnie już witana z entuzjazmem, to kilkunastometrowy świerk pospolity z Nadleśnictwa Krzystkowice. Wybór tego drzewa nie był przypadkowy, a transport tego imponującego drzewa był nie lada wyzwaniem, ale dzięki zaangażowaniu pracowników z Ośrodka Transportu Leśnego w Świebodzinie przy wsparciu Straży Leśnej, zielonogórskiej Policji i Straży Miejskiej, został zrealizowany sprawnie i bezpiecznie. Cały proces rozpoczął się od wycięcia drzewa w leśnictwie Kotowice, a następnie jego eskorta pod opieką leśników i stróżów prawa do centrum miasta, pod Ratusz.

Wybierając naturalne choinki, podkreślamy ich ekologiczną wartość. Są one biodegradowalne i stanowią znakomitą alternatywę dla sztucznych ozdób, a po sezonie świątecznym mogą posłużyć jako kompost. To zaledwie jeden z powodów, dla których warto wybierać naturalne drzewa.

Nasza choinka jest nie tylko pięknym symbolem świąt. To również wyraz naszego zaangażowania w budowanie więzi z lokalną społecznością i wspieranie atmosfery świątecznej w mieście. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

W sobotę, 3 grudnia br., zachęcamy do udziału w Miejskich Mikołajkach organizowanych przez Urząd Miasta Zielona Góra, w trakcie których wspólnie rozświetlimy choinkę z lasu i razem będziemy podziwiać blask tej wspaniałej choinki przygotowanej przez leśników z Nadleśnictwa Krzystkowice.

Średnia (0 Głosy)