Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Dziecka z Przyjaciółmi Przyrody!

Już 1 czerwca leśnicy zapraszają do Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze. Poznaj z nami fascynujący świat roślin i nie tylko!

Leśnicy zielonogórscy serdecznie zapraszają na otwarty Dzień Dziecka w Ogrodzie Botanicznym.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze wspólnie z Miastem Zielona Góra, Uniwersytetem Zielonogórskim (Wydziałem Nauk Biologicznych i Instytutem Sztuk Wizualnych) oraz Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka w Ogrodzie Botanicznym w naszym pięknym, zielonym mieście.

Impreza odbędzie się 1 czerwca (czwartek) w godzinach 10:00-16:00.

Przewidzieliśmy liczne atrakcje! W programie m. in. twórcze warsztaty: plastyczne oraz produkcji czerpanego papieru, spotkanie z sokołem, spacer z przewodnikiem (szczegóły na www.ogrod.uz.zgora.pl) i gry terenowe, malowanie twarzy, ciekawostki ze świata roślin i zwierząt, animacje przy udziale aktorów. Wspólnie zmalujemy coś niezwykłego na wielkim płótnie! A na finał przewidzieliśmy spektakl teatralny „Czerwony Kapturek".

W trakcie wydarzenia każde dziecko będzie mogło sprawdzić się w rozpoznawaniu gatunków polskich drzew i krzewów, stanąć do rywalizacji w leśnych zadaniach sportowych, zebrać unikatowe pieczątki do otrzymanego indeksu i zdobyć tytuł „Przyjaciela Przyrody" oraz nagrody!

Dzień Dziecka w Ogrodzie Botanicznym włącza się również w IV Międzynarodowy Fascynujący Dzień Roślin. Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie pracy osób zaintrygowanych światem roślin, przekazanie przesłania, że wiedza o naturze jest niezwykle istotna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, ogrodnictwa i leśnictwa. Znajomość tego niezwykłego świata jest bardzo ważna w procesie produkcji wszelkich produktów pochodzenia roślinnego, takich jak drewno, papier, energia, czy farmaceutyki. Odpowiednia wiedza o roślinach jest podstawą dla zachowania środowiska.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Ogrodu Botanicznego. 1 czerwca wstęp będzie bezpłatny. Gwarantujemy przednią zabawę i mnóstwo uśmiechu :)

Średnia (0 Głosy)