Lista aktualności Lista aktualności

KOLEJNE PISKLAKI URATOWANE !!

Nie dwa nie trzy a sześć pisklaków potrzebowało pomocy leśników z Nadleśnictwa Wymiarki!!

Dzięki szybkiej interwencji i zaangażowaniu pracowników Lasów Państwowych, sześciu pechowców trafiło pod opiekę profesjonalistów z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Klekusiowo". To już druga interwencja w tym roku.

Do Nadleśnictwa Wymiarki w 20 maja br., dotarła alarmująca wiadomość od uczniów Szkoły Podstawowej w Witoszynie, którzy przekazali informację o pisklakach znajdującym się poza gniazdem. Jakub Kazimir – Specjalista SL ds. ochrony lasu i przyrody natychmiast zareagował udając się pod wskazane miejsce. Okazało się, że pomocy potrzebuje 6 młodych sikorek, które najprawdopodobniej wypadły z gniazda znajdującego się w dziupli po złamanym konarze!

Ptaki zostały odpowiednio zabezpieczone nakarmione solidną porcją dżdżownic i tego samego dnia przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo” w Tomaszowie Bolesławieckim. Tam, pod fachową opieką weterynarzy, pisklaki w inkubatorze dorosną do dnia wypuszczenia na wolność. Kolega Jakub, po raz kolejny pomógł skrzydlatym przyjaciołom. Dodatkowo na pochwałę zasługuje postawa młodych osób, które nie przeszły obojętnie obok bezbronnych i potrzebujących pomocy piskląt. 

Podczas dwóch interwencji w roku 2024 udało się uratować 9 piskląt !!

To jedna z wielu interwencji pracowników Nadleśnictwa Wymiarki. W ubiegłym roku leśnicy angażowali się aż 6 razy, ratując żurawia, sikorki, jeża, mysikrólika i krogulca. Zaistniała sytuacja doskonale pokazuje, że wraz z nastaniem wiosny podczas korzystania z lesnych spaceró możemy spotkać chore lub ranne zwierzę. 

Zasady postępowania prezentuje poniższa infografika.

Średnia (0 Głosy)