Lista aktualności Lista aktualności

Lasy Państwowe podczas targów EKO-LAS

Innowacje w branży leśnej, naukowe panele dyskusyjne, leśna edukacja i historia, czy też atrakcje sportowe to tylko szczypta oferty programowej tegorocznych targów EKO-LAS organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wydarzenie, odbywające się w miniony weekend w Mostkach k. Świebodzina, wzbudzało zainteresowanie pośród 6,5 tys. osób zwiedzających Targi EKO-LAS. Podczas pierwszego dnia targów, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w konferencji naukowej organizowanej przez SITLiD i RDLP w Zielonej Górze.

 

Spotkanie stanowiło okazję do podjęcia dyskusji dotyczącej "dróg leśnych jako potencjału społecznych funkcji lasu" – to tematyka, która nurtuje nie tylko leśników, ale również instytucje naukowe i firmy branżowe. Jako zagadnienie geotechniczne jest tematem szczególnie ważnym dla naszego społeczeństwa. Obserwując zmieniającą się od lat charakterystykę obszarów Nadleśnictw, postęp technologiczny i wdrażane innowacje techniczne zasadne będzie stwierdzenie, że w branży leśnej staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

Lasy Państwowe jako honorowy patron przedsięwzięcia,  przy wsparciu otrzymanym z CILP, przygotowały ciekawą ofertę o charakterze edukacyjno-promocyjnym. W nawiązaniu do zbliżającego się jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zielonogórscy leśnicy przez 3-y dni prezentowali w hali wystawowej dwie interesujące wystawy pt. "100 lat munduru polskiego leśnika” oraz „100 lat w życiu drzewa”.

Ponadto, na terenie targów, prezentowana była „Leśna Osada” Nadleśnictwa Świebodzin i Nadleśnictwa Krzystkowice. Dawne atrybuty leśniczego, zagadki historyczne, nietypowe urządzenia stosowane w gospodarce leśnej to tylko cząstka ciekawostek z izby leśnej na co dzień prowadzonej przez Bogusława Szwichtenberga z Krzystkowic.

 

Młodzi adepci leśnictwa i nie tylko... podczas I Drużynowych Mistrzostw Polski Drwali Szkół Leśnych mieli okazję zaprezentować się "na sportowo". Wiele pozytywnych wrażeń, w trakcie  III Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów, zapewnili także wykwalifikowani operatorzy „leśnych smoków”,

 

Średnia (0 Głosy)