Lista aktualności Lista aktualności

Laury dla Lipinek!

Nadleśnictwo Lipinki wyróżnione za realizowanie dwóch dużych projektów w lubuskiem!

W trakcie V Lubuskiego Sejmiku Turystycznego, który odbył się 14 listopada 2019 r. w Zielonej Górze, z rąk Jacka Janowskiego – Dyrektora Departamentu Promocji Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej, Jan Lesser – Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipinki odebrał najbardziej prestiżowe w turystyce wyróżnienie! 

Odznaka honorowa „Za zasługi dla Turystyki”, która jest nadawana przez ministra właściwego do spraw turystyki, została przyznana Nadleśnictwu Lipinki, za m.in. wybudowanie i udostępnienie do ruchu turystycznego ścieżki geoturystycznej „Dawna Kopalnia Babina” oraz za zagospodarowanie turystyczne kompleksu „Zielony Las” wraz z remontem wieży widokowej i budową tras pieszo-rowerowych w powiecie żarskim.


Wręczenie najbardziej prestiżowego w turystyce odznaczenia "Za zasługi dla turystyki" podczas V Lubuskiego Sejmiku Turystycznego w Zielonej Górze (fot. E.Fabiańczyk)

Wyróźnienie to odnosi się także do całokształtu działalności leśników w tym obszarze, a także pracy na rzecz rozwoju polskiej turystyki, czego efektem jest również umacnianie współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Nadleśnictwo Lipinki, w latach 2011-2018, wydatkowało na inwestycje związane z turystyką ok. 3,5 mln zł i warto nadmienić, że w roku bieżącym są realizowane inwestycje z tego zakresu o wartości ok. 750 tys. zł., które obejmują między innymi dostosowanie duktów leśnych na szlaki pieszo-rowerowe w Zielonym Lesie oraz utworzenie kolejnych Miejsc Postojowych Pojazdów (tzw. MPP).

Nowy rok niesie również ze sobą kolejne wyzwania!

Leśnicy planują kontynuacje działań w zakresie tworzenia szlaków pieszo-rowerowych oraz ewentualną rozbudowę trasy geoturystycznej „Dawna Kopalnia Babina”, która przyciąga do naszego regionu ludzi z różnych zakątków Polski, ale także i z zagranicy. Tym bardziej, odznaczenie za działalność w skali całego kraju, a zwłaszcza w odniesieniu uznania za pracę na rzecz społeczeństwa, stanowi wspaniałe wyróżnienie. Na pewno ma ono dodatkowy wymiar w związku z tym, że w tym roku Lasy Państwowe obchodzą jubileusz 95-lat istnienia instytucji.


Zabytkowa wieża widokowa na terenie kompleksu leśnego "Zielony Las", która została poddana renowacji przez Nadleśnictwo Lipinki (fot. E.Fabiańczyk)

Przypomnijmy jeszcze, że nie tak dawno Nadleśnictwo Lipinki, za obiekt edukacyjny jakim jest ścieżka geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina”, otrzymało Nagrodę „GEOLOGIA 2017” za zajęcie I miejsca w kategorii pn. „Popularyzacja geologii i geośrodowiska” w Konkursie Ministra Środowiska w 2017 r., a także w 2013 r. wyróżnienie „Perła Lubuskiej Turystyki”.

Jednym słowem w lubuskiem mamy czym się chwalić!

Zapraszamy do skorzystania ze jesiennych spacerów wśród leśnych ostępów i poznawania naszych pięknych zielonogórskich walorów przyrodniczych! Zachęcamy także do odwiedzenia "leśnego" profilu Facebook, gdzie na bieżąco publikujemy ciekawostki związane z naszym regionem (link).

 

 

 

 

 

Średnia (0 Głosy)