Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy na IV Pikniku Naukowym

Widzimy się już w sobotę, 20 lipca, od 12:00 do 18:00. Będzie mnóstwo atrakcji.

W ramach pomysłu na spędzenie sobotniego popołudnia serdecznie zapraszamy do udziału w IV Pikniku Naukowym, organizowanym przez Centrum Nauki Keplera.

Impreza odbędzie się 20 lipca na parkingu przy Centrum Przyrodniczym, ul. Dąbrowskiego 14, Zielona Góra, w godzinach 12:00-18:00.

„Halo, halo Księżyc, tu Ziemia!” – tak brzmi hasło tegorocznego wydarzenia. I, jak łatwo się domyślić, to Księżyc będzie motywem przewodnim Pikniku.

Oczywiście będziemy tam również MY, Lasy Państwowe. Przygotowaliśmy „Leśną Osadę”, w której to edukatorzy z naszych nadleśnictw zaprezentują drewno jako „super surowiec”, pokażą atrakcyjne eksperymenty z drewnem księżycowym i doświadczenia z minerałami w roli głównej. Będzie też o miodzie… Zaprzyjaźnieni pszczelarze z "Miodowego Spichlerza" wykonają specjalnie na tę okazję pokaz bartniczy. Oczywiście nie zabraknie ciekawostek związanych z lasem i jego mieszkańcami.

Podejmiemy też, w sposób przystępny, niełatwą tematykę geośrodowiska, w kontekście piękna naszych zielonogórskich lasów.

Serdecznie zapraszamy, również z juniorami, po dużą dawkę wiedzy – bo edukacja leśna jest naszą, i mamy nadzieję, również Waszą przygodą :)

„Leśną Osadę” będzie można znaleźć w strefie PARTNERZY.

Będziecie z nami?

Średnia (0 Głosy)